Dizi Film Konusu

A Star is Born Konusu Nedir : Film Romantizm Sevenlere Gelsin

A Star is Born Filmi Konusu Nedir ?

A Star is Born filmi konusu nedir : 1975 doğumlu bir Amerikalı olan Bradley Cooper ilk kez yönetmenlik deniyor ve ortaya oldukça etkileyici bir aşk hikayesi çıkıyor. Uzun zamandır bu piyasada oyuncu olarak adını duyurmuş ve Limitless(2011) ve Silver Lining Playbook(2012) gibi efsane filmlerde oynamış olan Bradley Cooper biraz kendini sağlama alarak daha önce 1937 de çekilmiş olan A Star is Born filmini yeniden uyarlayarak çıkıyor seyircinin karşısına. Film yıllar boyu farklı dillerde ve kendi dilinde defalarca yeniden çekilmiş bir hikayeyi anlatıyor.

a-star-is-born-filmi-oyuncuları-nedir-bu
a-star-is-born-filmi-oyuncuları-nedir-bu

Bilindik Bir Aşk Hikayesi

Başrolünde Bradley Cooper ve Lady Gaga nin oynadığı filmin hikayesi tam bir klişe aslında. Ana karakterimiz Jackson Maine oldukça ünlü bir rock yıldızı. Bir konser çıkışı tesadüfen bir barda Ally ile tanışıyor ve ilk andan itibaren ona tutkuyla bağlanıyor. Ally ise çok yetenekli ama bir türlü yolunu bulamamış bir müzisyen. Jack in ilgisini üzerine alınmayacak kadar da mütevazi. Lady Gaga yı böyle sade bir karakterde görmek biraz absürt gelebilir ancak rolünün hakkını vermiş. Jack ve Ally kısa sürede birbirine aşık olurken yaşanan olaylar eski türk filmi tadında ama kesinlikle sizi bağlıyor.

Her klişe filmde olacağı gibi Ally nin yetenekleri Jack sayesinde gün yüzüne çıkıyor. Öyle parlıyor ki yıldızı ne ara ayrılacaklar diye beklemeye başlıyorsunuz.

Ama filmin güzelliği burda, çünkü her zorluktan birlikte çıkmayı başarıyorlar.

Jack in kişisel problemleri var. Alkol bağımlısı, kariyeri giderek zayıflıyor. Üstüne bir de menejeri olan abisi ile ciddi problemleri var. Dizide abisi rolünde gördüğümüz Sam Elliot un performansı ise övgüyü hakediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Netflix 'de ne izlesem? Netflix 5 Dizi Tavsiyesi

Ally her şeye rağmen Jack a sıkı sıkıya bağlı ama öyle bir noktaya geliyor ki kariyeri ve Jack arasinda seçim yapması bekleniyor. Yaptığı seçimi ve kalan olayların örgüsünü anlatamayalım ki bu duygu yüklü filmi bir de kendiniz izleyin.

Bir Yıldız Doğuyor Filminin Müzikleri

A Star is Born un künyesinde Drama,Müzikal ve Romantik yazıyor. Dolayısı ile filmin soundtrack ları için ayrı bir başlık açmazsak olmazdı. Atmosferin bu kadar başarılı olmasının mimarı olan soundtrack ların her biri ayrı güzel. Bradley Cooper ın şaşırtıcı derecede iyi olan performansının yanında bir de Lady Gaga 2019 Oscar ödüllerinde Shallow şarkısıyla En İyi Özgün Şarkı ödülünü aldı. Hatta ödül gecesi sahnede Bradley Cooper la oldukça romantik bir performansla şarkıyı söylediler. Buraya da böyle bir magazin haberi bırakmış olalım.

Filmin diğer soundtrack ları ise şunlar,

a-star-is-born-filmi-müzikleri

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu