Donanım Yazılım

Antivirüs Programı Nedir ? En İyi 8 Antivirüs Programı

Bu yazımızda antivirüs programı nedir açıklayıp en çok tercih edilen 8 uygulama hakkında kısa kısa bilgiler vermeye çalışacağım. Bu konuda bilgi almak için bir solukta okuyacağınız yazımıza başlayalım.

Antivirüs Programı Nedir ?

Antivirüs programı zararlı yazılımlara karşı bilgisayarı koruyan bu yazılımları silen ya da bilgisayara erişmesini engelleyen programa antivirüs programı denir. Sadece bir virüsü silmeye yönelik olan ya da sürekli koruma amaçlı olarak kullanılan antivirüs programları vardır. Ayrıca casus yazılım değimiz kullanıcı izni olmadan bilgisayara erişip bilgilerinizi aktaran tehlikeleri de engelleyen özel uygulamalar bulunmakta.

2020 Yılında en çok tercih edilen ve  en iyi  antivirüs programlarından ve kısa kısa özeliklerinden bahsetmeye çalışalım.

En-İyi-8-Antivirüs-Programı
En-İyi-8-Antivirüs-Programı

En İyi 8 Antivirüs Programı

Total Security 360

web sitesi : https://www.360totalsecurity.com/tr/

Çinli bir şirket olan Qihoo 360 Technology Co. Ltd tarafından yapılan bir antivirüs programıdır.

Kurulumu ve kullanımı kolay bir programdır. Otomatik usb tarama özelliği sayesinde usb den gelecek tehditleri otomatik olarak silmektedir.

Kaspersky

web sitesi : https://www.kaspersky.com.tr/

Siber güvenlik üzerine çalışan Kaspersky Lab şirkenin geliştirdiği programdır. Her platfomu desteklemekte ayrıca paralı versiyonu da bulunmaktadır. Paralı versiyonlara göre kısıtlı kullanım özellikleri vardır. Ek olarak hızlı tarama özelliği mevcut. Biraz bilgisayarı yavaşlatma konusunda sorunlar yaşamanız muhtemel.

Microsoft Windows Defender

Windows işletim sistemleri ile beraber gelen bir yazılımdır. Windows ile bütünleşik çalışma özelliği sunuyor.

AVG 

web sitesi : https://www.avg.com/tr-tr/

Satın almadan kullanabileceğiniz bir program. Kişisel arayüz ve dosyalarınızı ayıklama ek özellikleri bulunmakta.

Malwarebytes Anti-Malware

web sitesi : https://www.malwarebytes.com/

Kötü amaçlı yazılımları silmek istiyorsanız tercihiniz malwarebyte olmalı. Diğer programlardan farkı daha gelişmiş algoritması sayesinde daha kesin çözümler sunmak. Reklam engelleme özelliği de ek olarak bulunmakta.

Avira  

web sitesi : https://www.avira.com/tr/

Uzun yıllardır faaliyet gösteren firma hızlı ve hafif bir program sunmaktadır. Kişiselleştirme özellikleri ve düşük boyutu dikkat çeken özelliklerinden.

Comodo Antivirüs

web sitesi : https://tr.comodo.com/

Listelerde adı pek olmayan ama başarılı bir program bir çok amaca yönelik alt programları da dahil olmak üzere  kurulumunu yapabilirsiniz.

Panda

web sitesi : https://www.pandasecurity.com/

Bu programın da en iyi özelliği usb takıldığında hemen tarama yapması ve varsa zararlı yazılımları silmektedir. Kişisel arayüz sunması ve Vpn hizmeti gibi ek özellikleri de bu programda mevcut.

Son Olarak Dikkat Etmeniz Gerekenler

Antivirüs uygulamaları hakkında son bir bilgi verecek olursak. Tüm virüsleri önleyen tamamen temizleme gibi bir algınız olmasın. Bu uygulamaların çok başarılı olduğu bir dönem geliyor, çok tutuluyor daha sonra yeni bir virüs çıkıyor ve uygulama düşüşe geçiyor. Yani yüzde yüz başarı beklememiz gerekmekte. Bu uygulamalara ek olarak alınacak tedbirlerle kendi korumanızı kendiniz almanız daha avantajlı olacaktır. Bununla ilgili bir kaç bilgi verecek olursak.

  • Güvenmediğiniz sitelere giriş yapmayın.
  • Bilmediğiniz sitelerden uygulama kurmayın.
  • Güvenlik sertifikası ( SSL sertifikası ) olmayan sitelere dikkat edin.
  • Gereksiz uygulama yüklemelerinden kaçının.
  • Antivirüs uygulaması kullanın ve sürekli güncelleyin.
  • İşletim sisteminizin Güncellemelerini sürekli yapın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Fatih Faz 3 Akıllı Tahta Özellikleri, Ve İlk İncelemesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu