Web 2.0 Araçları

Eba Asistan Nedir ve Nasıl Kullanılır Tüm Ayrıntılar

Korona virüs salgını nedeni  ile uzaktan eğitim sürecine devam ettiğimiz bu dönemde en çok tercih edilen eğitim platformu hiç kuşkusu eğitim bilişim ağıdır. Milli Eğitim Bakanlığının eğitim bilişim ağı kullanıcıları için geliştirdiği yenilik eba asistan nedir ve uygulama nasıl kullanılır sorularına cevap bulacağımız yazımıza hemen başlayalım.

Eba Asistan Nedir ?

Eğitim bilişim ağı kullanımında karşılaşacağınız sorunlara cevap verecek yapay zeka temelli yardımcı bir uygulamadır. Eğitim bilişim ağı uzaktan eğitim sürecinde çok yoğun bir şekilde kullanılmakta. Bundan dolayı kullanıcılar bir çok sorunla karşılaşmaktadır. Karşılaşacağınız sorunlarda direk yardım almak için kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Eğitim bilişim ağı ders programı ve diğer kullanım bilgileri konularında da yardım almak isteyen kişiler için geliştirilmiştir.

Türk mühendisler tarafından geliştirilen bu uygulama şuan için 10 kategoride 100 farklı soruya cevap verecek şekilde tasarlanmıştır. En çok karşılaşılan sorulara anında cevap verebilecek yapıda olan eba asistan yapay zekası ve sorulan sorular sayesinde kendini de geliştirecek ve sorunlar konusunda daha yetkin bir uygulama olacaktır. Eba asistan nedir konusunu açıklığa kavuşturduğumuza göre nasıl kullanılır birazda bundan bahsedelim.

Eba Asistan Nasıl Kullanılır ?

Eba-Asistan-Nasıl-Kullanılır-nedir-bu
Eba-Asistan-Nasıl-Kullanılır-nedir-bu

Çok kolay bir kullanımı olan eba asistana ulaşabilmek için öncelikle eğitim bilişim ağı anasayfasına giriş yapmalıyız. Resimde de görüldüğü gibi sağ alt köşede bulunan gülen surat simgesine bastığımız zaman uygulama açılacaktır. İşte karşımızda.

ekran-goruntusu-nedir-bu
ekran-goruntusu-nedir-bu

Artık tek yapmanız gereken eğitim bilişim ağı platformunda karşılaştığınız sorunu yazmak olacaktır. Hemen bir deneme yapalım ve ekran görüntüsünü sizlerle paylaşalım.

Örneğin:  Eba şifre değiştirmek istiyorsunuz nasıl yaparsınız ? sorusunu soralım bakalım ne cevap alacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Jigsaw Planet Nedir , Nasıl Kullanılır Resimli Anlatım
sifre-değiştirme-nasıl-yapılır
sifre-değiştirme-nasıl-yapılır

Çıkan seçeneklerden ilerleyerek sorunuzun ayrıntılı cevabını alabilirsiniz.kullanımı bu kadar basit. Umarım karşılaştığınız sorunlarda size de yardımcı olacaktır. Ebaya üye giriş yapmadan da kullanabileceğinizi ve sorularınıza cevap vereceğini unutmayın.

Eba Asistan ‘ın İlk Etapta Cevap Vereceği Kategoriler Nedir ?

  • Haftalık ders programı
  • Canlı sınıf nedir?
  • EBA’yı kimler kullanabilir?
  • Telefon uygulaması var mı?
  • Tüm müfredat Eğitim bilişim ağında var mı?
  • Eğitim bilişim ağı TV yayın akışı
  • Ders dışı etkinlikler neler?
  • TV uydu ayarları
  • Şifre nasıl alabilirim?
  • Eğitim Bilişim Ağını hangi saatlerde kullanabilirim?

Sonuç Olarak

Başarılı ve gerekli bir yardımcı uygulama olmuş. Bir çok kullanıcının İnternette sürekli arattığı konu başlıklarına direk kaynağından cevaplar bulabilecektir. Yapay zeka sayesinde soru kapasitesi geliştikçe daha faydalı olacağını düşünüyoruz.

Eba canlı ders başlatma konusunda bilgi almak isterseniz yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu