Dizi Film Konusu

En İyi Marvel Filmleri Listesi İlk 9 Tavsiyemiz

En İyi Marvel Filmleri

Son yıllarda bilim kurgu filmlerinin başını çeken en iyi Marvel filmleri, büyük bir başarı elde etmiştir. Tabiri caizse  her biri gişeyi altı üst etmeyi başarmıştır. Her bir karakteri ayrı bir ikona dönüşen bu seri filmleri, çizgi romandan sinemaya uyarlanan diğer filmlerden her zaman bir adım önde olmayı başarmıştır. Yazımızda biz de Marvel Sistematik Evreni’nde yer alan filmlerden en iyilerine kısaca bir göz atacağız ve film konularından bahsedeceğiz.

Iron Man (2008)

Tony Stark namı diğer Iron Man, son teknolojik silahlar ve füzeler üreten dahi ve zengin bir çapkındır. Ancak Afganistan’da esir düşmesiyle hayatı değişir. Kötülerin elinden zırhlı bir giysi yaparak kurtulan Stark, artık tüm dünyayı tehlikelerden kurtaracak bir kahraman olmuştur. Marvel filmlerinin ilki olan Demir Adam, vizyona girdiğinde büyük bir ilgiyle karşılanmıştır.

iron-man-marvel-filmleri
iron-man-marvel-filmleri

Iron Man II( 2010)

Iron Man’in süper kahraman olduğu artık herkes tarafından bilinmektedir. Fakat herkes Stark’tan zırhının sırrını paylaşmasını ister. Kahramanımız ise bu sırrı yanlış kişilerin kullanmasından  korktuğu için sadece kahramana ait olduğunu söyler. Fakat arkadaşlarıyla beraber yeni düşmanlarla yüzleşmek zorunda kalır.

Captain Amerika: The First Avenger (2011)

Captain Amerika, bir süper kahramanın doğuş hikayesine odaklanmaktadır. Zayıf ve kısa boylu Steve’nin ülkesinin savaşa girmesi sonucu kendini askerde bulmasını konu alan filmde,  kahramanımız diğer askerler tarafından hor görülür. Ancak cesaretiyle herkese kafa tutması sonucu ABD hükümeti tarafından  süper kahraman yaratmak için çalıştıkları bir deneyde kullanılır. Bu şekilde Captain Amerika hikayesi başlar, artık o da kötüler için savaşan süper bir kahramandır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Anne Whit An E Dizisinin Konusu Nedir Ve Oyuncuları
Thor-marvel-film
Thor-marvel-film

Thor (2012)

Asgard gezegeninde yaşayan Thor, babasından sonra kral olacaktır. Fakat üvey kardeşi Loki, Thor’un kral olmaması için elinden geleni yapacaktır. Thor, elindeki tüm güçler alınarak Loki’nin de karıştığı  bir olay sonucunda  dünyaya gönderilir ve kahramanımızın hikayesi başlar.

Yenilmezler (2012)

Uluslararası barış örgütünün başkanı Nick Fury, tüm dünyanın büyük bir tehditle karşı karşıya kalması sonucu süper kahramanlardan oluşan bir ekip kurar. Süper kahramanlardan oluşan bu ekipte  Nick Fury, Hulk, Thor, Kaptan Amerika, Iron Man, Hawkeye ve Black Widow yer alır.

Guardians-of-the-Galaxy-filmi
Guardians-of-the-Galaxy-filmi

Guardians of the Galaxy (2014)

Bu filmde, en iyi Marvel filmleri arasında en eğlenceli olan karakterler bir araya geliyor. Filmde Star- Lord (Peter Quill ) esrarengiz bir küreyi çalıyor ve   küreyi ele geçirmek isteyen Ronan’dan kaçarken kendisini birbirinden farklı karakterlerin bir arada olduğu bir ekibin içinde buluyor. Galaksinin koruyucuları olan beşli ekip,  evren için tehlike yaratan küreye ve kürenin peşindeki düşmanlara karşı beraber savaşıyor.

Captain America: Civil War (2016)

En iyi Marvel filmleri içerisinde farklı bir yeri  olan bu filmde, yenilmezlerin dahil olduğu tüm olaylar insanlık için kötü sonuçlar doğurunca  kahramanlarımız fikir ayrılığına düşer ve karşı karşıya gelirler. Captain Amerika’nın önderliğindeki gurubun hükümet kontrolü olmadan insanlığın korunabileceğini savunurken Tony Stark’ın  önderliğindeki gurubun  ise hükümet müdahalesini savunması kahramanları karşı karşıya getirir.

Doctor Strange (2016)

En iyi Marvel filmleri denince ilk akla gelen kahramanlardan olan Doktor Strange, trafik kazası geçirmesi sonucunda elindeki sinirler zarar görür ve mesleğini yapamaz. Bu nedenle Tibet’te tüm yaralara iyileştirdiği bilinen büyücü Ancient One’a gider. Burada Strange, tahmin dahi edemeyeceği büyük güçlerle karşılaşır ve kahramanımızın hikayesi yeniden başlar.

Avergers-Endgame
Avergers-Endgame

Avergers: Endgame (2019)

Marvel filmlerinin son filmi olan Endgame’de, Thanos’un sonsuzluk eldivenini ele geçirmesi sonucunda Yenilmezler ekibi dahil pek çok kişi yok olmuştur.  Black Widow, Captain America, Hulk, Thor Iron Man ve kuantum bölgesinden gelerek  geriye kalan Yenilmezlerin arasına katılan Ant-Man (Paul Rudd) intikam için güçlerini birleştirmiştir. Son filmde kahramanların canla başla mücadelesini izlerken ayrıca fedakarlıklarına da şahit oluyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Unbelievable Dizisinin Konusu Nedir Ve Oyuncuları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu