Dizi Film Konusu

Ford v Ferrari Filminin Konusu Nedir ? Başarıya Giden Yol

Ford v Ferrari Filminin Konusu Nedir  : 2020 Oscar adayları arasında dikkat çeken yapımlardan biri de Ford v Ferrari filmi oldu. En iyi film dalında yarışan ancak ödülü Parasite e kaptıran filmin 8.2 lik hatırı sayılır bir imdb puanı bulunuyor.

Ford v Ferrari Filminin Konusu Nedir ?

1966 yılının 24 saatlik Le Mans yarışlarında dünya şampiyonluğu için yarışmak isteyen Ford firması yeni bir yarış arabası tasarlamak için işe koyulur. Zamanın ünlü eski yarışçısı yeni galeri sahibi Caroll Shelby ve geçimsiz ama efsane bir şoför olan Ken Miles ın bu zorlu görev için 90 günleri vardır. Oldukça zorlu bir parkur olan Le Mans için hem hafif hem hızlı bir araç tasarlayan ekip için bir diğer zorluk ise 24 saat boyunca yarışacak olmalarıdır.

Ford firması yarış sektörüne girmek ve Ferrari nin yarışlardaki tekelini yıkmak istemektedir. Mühendisler ve fizikçilerden oluşan bir ekiple çalışır. Bu esnada eski bir yarışçı olan Caroll Shelby otomotiv sektöründe çalışmaktadır. Ken Miles ise çok yetenekli bir yarışçıdır ancak katıldığı her yarışı kazandığı halde yarış sektöründen para kazanamamaktadır. Eşiyle büyük bir maddi kriz yaşayan Miles artık çok sevdiği tutkusundan vazgeçmiş ve para kazanabileceği yollar aramaya girişmiştir. Tam da bu günlerde Shelby parlak bir teklifle gelir. Ford için yarışma fikri çok cazip gelse de Miles kararsızdır.

Filmin Künyesi

ford-v-ferrari-Filmin-Künyesi-ve-oyuncuları
ford-v-ferrari-Filmin-Künyesi-ve-oyuncuları

2019 yapımı Ford v Ferrari filminin yönetmeni James Mangold. Biyografi ve Drama etiketi ile yayınlanan film 2 saat 33 dakikalık.

Filmde Caroll Shelby rolünde Mat Damon ve Ken Miles rolünde Christian Bale ı görüyoruz. Iki oyuncu da rollerini ustalıkla oynamış ve ortaya gerçek bir başarı öyküsü çıkmış. Ken Miles ‘ın eşi rolünde Caitriona Balfe oldukça iyi bir iş çıkarmış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  The 100 Dizisi Konusu Oyuncuları ve Ne Zaman Yayınlanacak

Filmle ilgili bir kaç anektot da verelim. Araba yarışları tarihinde Amerika ‘nın kazandığı tek yarış 66 yılının 24 saatlik Le Mans ı olmuş. Bu başarıyı şimdiye kadar nasıl olmuş da filme çekmemişler. Bir diğer anektot ise  Caroll Shelby tasarladığı spor arabalara adını vererek uzun süreli başarılara imza atmış ve 2012 yılında hayata gözlerini yummuştur.

Klasik bir yükseliş hikayesi anlatan Ford v Ferrari filmi başarılı oyunculuğu ve tırmanan gerilimi ile keyifli bir seyirlik. Şimdiden iyi seyirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu