Web 2.0 Araçları

Gri Ceviz Uygulaması Nedir Şifre Alma İşlemleri Nasıl Yapılır ?

Bu yazımızda zeka yeteneğinizi sınayıp kendini geliştireceğiniz güzel bir uygulama olan gri ceviz uygulaması nedir konusundan , şifre alma ve üyelik işlemleri nasıl yapılır konularından bahsetmek istiyorum. Hemen anlatmaya başlayalım.

Gri Ceviz Uygulaması Nedir ?

Uygulama Tübitak , Milli Eğitim Bakanlığı ve bir çok kişinin ortak çalışmaları ile geliştirilmiştir. Oyun temelli zeka geliştirici etkinliklerin yer aldığı bir mobil uygulamadır. İsterseniz hemen Gri cevizi  uygulamasını Android ve İOS mağazalarından yükleyip kullanmaya başlayabilirsiniz. Normalde ücretli olmasına rağmen korona virüs pandemi döneminden dolayı tüm öğrencilerin kullanımına açılmış durumda. Peki Neler sunuyor.

Altı başlıkta sunduğu etkinlikleri , yapa zeka temelli yapısı ve zeki oyunları sayesinde her bireye farklı deneyim ve seviyede sorular ve oyunlar sunuyor.Bu sayede birçok disiplin alanında kendimizi geliştirmemize sağlıyor. Kendimizi geliştirmemiz için sunduğu kategorileri altı başlık sıralarsak.

  1. Görsel
  2. Sözel
  3. Sayısal
  4. Mantık
  5. Bellek
  6. Dikkat

Bu başlıklar ve alt başlıkları ile yeteneklerimizi geliştirmemize olanak sunmakta gri ceviz uygulaması. Bir çok yaş grubuna hitap eden uygulama.Çocuklarda akıl ve zeka gelişimine katkı sağlarken gençlerde dikkat mantık ve bellek yeteneklerini geliştirmeye katkı sağlıyor. Ayrıca kişiye özel bir soru sunan yapay zeka temelli yapısı sayesinden etkinlikleri bir üst seviyeye taşıyor.

Normalde ücretli bir uygulama olan gri ceviz ( Brainquire ) uygulaması bir çok üyeli modeli ve farklı fiyat seçenekleri bulunmakta. Fakat Milli eğitim bakanlığı ve TÜBİTAK sayesinde uygulama öğrencilerin ve öğretmenlerin de kullanımına açılmış durumda. Nasıl gri ceviz için eba üzerinden üye olurum ve şifre alırım birazda bundan bahsedelim.

Gri Ceviz Eba Üyelik ( Şifre Alma ) İşlemleri Nasıl Yapılır ?

Öncelikle cep telefonunuzun mağaza sayfasına girip uygulamayı kurma işlemini tamamlamanız gerekmekte.kurulum işlemi bittikten sonra şimdi katıl butonuna basarak işlemlere devam edelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Edpuzzle Nedir , Nasıl Kullanılır ? Etkileşimli Video Aracı
Brainquire-yapay-zeka-algoritması
Brainquire-yapay-zeka-algoritması

Başlangıç değerlendirme testi karşımıza çıkacak isterseniz buradaki başla butonuna basarak etkinlikleri yapabilir yada geç butonuna basarak devam edebilirsiniz. Biz geç butonuna basarak üyelik seçenekleri sayfasına ulaşacağız.

zeka-oyunları-kayıt-ekranı
zeka-oyunları-kayıt-ekranı

Bu bölümde bulunan 4 seçenekten son iki tanesi bizim için gerekli olanlar. Resimde de görüldüğü gibi eğer öğretmen iseniz mebbis bilgileri ile giriş yapıp kaydolabilirsiniz. Diğer seçenek ise öğrenci iseniz eba üzerinden alacağınız şifre ile kayıt işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Bu iki seçeneği daha ayrıntılı anlatalım.

1-Öğretmenler İçin Üyeli İşlemleri ( Şifre Alma ) Nasıl Yapılır ?

Mebbis e giriş yapıp kişisel bilgiler modülünü açıyoruz. En altta bulunan uygulama şifreleri seçeneğini seçip resimde de görüldüğü gibi gri ceviz seçeneğinin hemen yanında bulunan şifre üret butonuna basıyoruz. Hemen yan tarafa kullanacağımız uygulama kullanıcı adı ve kullanıcı şifresini üretip yazacaktır bu bilgileri kullanarak üyelik işlemlerini tamamlıyoruz.

gri-ceviz-uygulaması-nedir-sifre-edinme-ekranı-nedir-bu
gri-ceviz-uygulaması-nedir-sifre-edinme-ekranı-nedir-bu

2-Öğrenciler İçin Üyelik İşlemleri ( Şifre Alma ) Nasıl Yapılır ?

Öğrenciler için eba girişi seçildikten sonra açılan ekranda nasıl yapılır butonuna basıp bu sayfada bulunan şifre al seçeneğine basarak ebaya giriş yapacağız.

eba-Brainquire-sifre-al-nedir-bu
eba-Brainquire-sifre-al-nedir-bu

Ebada bizden giriş yapmamızı isteyecek bilgileri doldurduktan sonra şifre al butonuna basalım. Gri ceviz de kullanmamız için gerekli olan ve 15 dakikalık üyelik işlemlerini tamamlamak için geçerli olan şifreyi alacağız. Hemen bu şifreyi uygulamada bulunan eba anahtarı bölümüne yazıp bir sonraki aşamada bulunan kişisel bilgiler sayfasını doldurup işlemleri tamamlayalım.

Artık uygulamasına sahipsiniz. İşlemleri sorunsuz bir şekilde tamamladıysanız yapay zeka sayesinde kişiye özel dikkat geliştirme ve zeka oyunlarında başarılar dileriz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu