Dizi Film Konusu

Jumanji Filmleri Konusu Oyuncuları Hakkında Bilgiler

Jumanji 1995 , Vahşi Orman ve Yeni Seviye Filmleri Konusu Oyuncuları

Jumanji Filmi Konusu Nedir ?

Fantastik film sevenler için önereceğimiz filmlerin başında gelen Jumanji filminin konusu oldukça eğlenceli. Şimdiye kadar çekilmiş üç film olmakla birlikte bunların ilki 1995 yapımı bir Robin Williams filmi. Ölü Ozanlar Derneği ve daha pek çok efsane filmde rol almış olan ünlü oyuncu 2014 yılında kendi yaşamına son vererek sevenlerini şoka uğratmıştı. Filmlerinde yaşam sevgisi aşılayan, her daim gözlerinin içi gülen ünlü oyuncuyu saygıyla anıyoruz. İlk Film kendi döneminde çok ses getirince 2017 yılında Dwayne Johnson lı Jumanji Welcome to the Jungle ( Vahşi Orman) çekildi ve üç film içinde kesinlikle en eğlenceli olanıydı. Son olarak 2019 da devam filmi olarak Jumanji The Next Level ( Yeni Seviye) izleyici ile buluştu. Gelelim nedir bu Jumanji filminin konusu ve oyuncuları kimlerdir.

Filminin Konusu Nedir ?

Üç ayrı film ancak konu temelde aynı. Jumanji gizemli ve sihirli bir kutu oyunudur. İlk filmde sahilde gezinen iki küçük çocuk davul sesleri duyar ve sesin geldiği yerin kumların içinde buldukları bir oyun olduğunu farkeder. Çocuklardan birinin Kristen Dunst olduğunu ve büyüyünce Spider Man, Black Mirror ve Melancholia gibi dev işlerde oynayacak ünlü bir oyuncu olacağını söylemeden geçmeyelim.

Çocuklar oyunu eve getirir ve oynamaya başlar ancak her zar atışlarında evde beliren vahşi hayvanlar ve tuhaflıklar onları korkutur. Ta ki yıllardır oyunda sıkışıp kalmış olan Allan Parish ( Robin Williams ) ortaya çıkana kadar. Artık durumu düzeltmenin ve oyundan çıkmanın tek yolu oyunu bitirmektir.

Welcome to the Jungle ( Vahşi Orman )

İkinci film olan Jumanji: Welcome to the Jungle ( Vahşi Orman ) da aynı girişe sahip. Bu kez davul seslerini duyan kişilerden biri hayatı pek de heyecanlı olmayan ergenimiz Spencer. Lise öğrencisi Spencer okulda üç arkadaşı ile birlikte cezaya kalır. Cezaları okulun deposunu temizlemek olan gençler eski bir video oyunu bulur. Can sıkıntısından oyunu kurcalarken işlerin ters gittiğini farkederler ancak ne var ki fişini cekseler de Jumanji artık uyanmıştır. Kendilerini oyunun içinde bulan gençler için tek çıkış yolu yine oyunu bitirmektir. Tek sorun oyunda üç can haklarını da kaybederlerse gerçekten öleceklerini farketmeleridir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  En İyi Bilim Kurgu Dizileri Listesi Tavsiyemiz
The Next Level ( Yeni Seviye ) oyuncuları
The Next Level ( Yeni Seviye ) oyuncuları

The Next Level ( Yeni Seviye )

Welcome to the Jungle sonunda macera üçüncü filmle devam ediyor. Jumanji The Next Level (Yeni Seviye) de ilk kez Spencer kendi isteği ile oyuna dönüyor. Ekibin kalanı ise peşinden gidiyorlar. Son filmde yeni karakterlerle yeniden maceraya atılan ekip yine çok eğlenceli.

1995 yapımı ilk film muhtemelen ilk olmanın etkisi ile imdb den 7 puan almış. Aksiyon, Macera ve Komedi etiketi taşıyan Jumanji Vahşi Orman imdb puanı 6,9 ve son film Jumanji Yeni Seviye imdb den 6,8 almış durumda. Bu türler için oldukça iyi puanlar olduğunu belirtelim.

Jumanji Filmi Oyuncuları

Gelelim jumanji Filminin oyuncuları nın kimler olduğuna. Oyunda mükemmellik abidesi olan Dr. Smolder Bravestone karakterini elbette ki Dwayne Johnson oynuyor. Hızlı ve Öfkeli nin 8. filminde de izlediğimiz oyuncunun kötü filmi yok gibi. Dr.Bravestone un yardımcısı olan karakter Mouse Finbar ( Kevin Hart ) sürekli şikayet eden mızmız ama çok komik bir karakter. Filmin baş kadın karakteri ise Ruby Roundhouse Doctor Who dizisinden tanıdığımız Karen Gillan. Ve son olarak muhtemelen en sevilen karakter Prof. Shelly Oberon rolünde Jack Black şahane bir iş çıkarmış.

Filmin en başında kendilerini oyunda bulan ergenlerimizden de bahsetmeden geçmeyelim çünkü onlar da film boyunca çok iyi performans sergilemiş. Spencer ‘dan bahsetmiştik. Ezik, zeki ama sosyal biri olmayan Spencer rolünü Alex Wolff oynuyor. Çocukluk arkadaşı Anthony (Ser’Darius Blain) , uzaktan uzaktan sevdiği Martha ( Morgan Turner) ve tam bir prenses olan Bethany (Madison Isamen) ise diğer temel karakterler.

Son filmde bir de Danny DeVito sürprizi var. Filmin eğlencesine bir de o eklenmiş.

Şöyle bir kafa dağıtayım, günün yorgunluğunu atayım diyorsanız Jumanjı yi izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Şimdiden iyi seyirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  The Mandalorian Dizisi Konusu Nedir ve Oyuncuları Kimdir ?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu