Dizi Film Konusu

Mesih Dizisi Konusu Nedir Dizi 2. Sezon Onayı Aldı mı?

Nedir bu Mesih Dizisi ve Konusu ?

Mesih Dizisi Konusu Nedir : Son günlerin en tartışmalı dizilerinden olan Messiah dizisi herkesin ilgisini ve tepkisini çekebilecek şekilde kurgulanmış oldukça akıcı bir Netflix dizisi. Netflix dizinin kurgu olduğunu özellikle belirtmiş ki biz de bir kez daha hatırlatalım. En çok merak edilen konulardan biri olan mesih dizisi 2. sezon onayı hakkında da bilgi verelim.

Messiah Dizinin Künyesi

( Messiah ) Mesih dizini konusu nedir bakmadan önce künyesini verelim.

Dizinin idari koltuğunda yapımcı olarak Avustralyalı Michael Petroni oturuyor. Miracles ve The Book Thief filmlerinin yapımcısı olan Petroni Narnia Günlükleri : Şafak Yıldızının Yolculuğunun da kadrosunda yer almış olan  ödüllü bir yapımcı.

Messiah’ın yönetmen koltuğunda ise V for Vendetta nin yönetmeni yine bir Avustralyalı James McTeigue ve yine bir Avustralyalı ödüllü yönetmen Kate Woods var.

Mesih Dizisi Konusu Nedir ?

IŞİD, Şam in sınırına dayanmış ve artık iyice güçlenmiştir. Herkes kaçacak ve saklanacak yer ararken meydanda iki parçalı sarı kıyafetiyle bir adam vaaz vermektedir. “Allah ‘ın bize yazdığından başkası başımıza gelmez” deyin der adam kalabalığa. Allah düşmanınızı alt edecek dediğimde sözlerime güvenin. Kurtuluş yakındır.

Gerçekten de eşi görülmemiş bir kum fırtınası IŞİD i geri çekilmeye mecbur bırakır. 30 gün süren fırtına boyunca adam aynı yerde vaaz vermeye devam etmiştir. Fırtına sona erdiğinde 2000 müridiyle Kudüs e doğru ilerlerken görürüz. Müridlerinin arasında annesini yeni kaybetmiş kimsesiz Jibril herkesin Al Masih dediği bu adama gönülden bağlanmıştır.

Bütün insanlık tarihi boyunca beklenen kurtarıcı Mesih günümüz dünyasına gelse nasıl olurdu. Aslında insanlık tarihinin herhangi bir zamanında ne olursa yine aynısı. Kimi kayıtsız şartsız inanır kimi çıkarları doğrultusunda hareket eder ve tabi ki bir kısım da inanmadığı gibi gözüyle görse dahi mucizeleri sorgular, sihirbaz ya da deli yaftasıyla yaftalar. Bir de sorgulayan ve emin olmaya çalışanlar var. Her devirde sayıları az. En nihayetinde inanç bir noktada kabullenmek ve taraf seçmek meselesi. Dizi bu insani durumu alıp kucağınıza koyuyor ve siz olsanız ne düşünürdünüz dedirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  The Mandalorian Dizisi Konusu Nedir ve Oyuncuları Kimdir ?
messiah-Dizisi-Neden-Bu-Kadar-Tepki-Çekti
messiah-Dizisi-Neden-Bu-Kadar-Tepki-Çekti

Dizi Neden Bu Kadar Tepki Çekti?

Peki yayından kaldırılması için imza dahi toplanan diziye kim neden karşı çıkıyor. Dizinin başında Al Masih Müslümanların lideri olarak ortaya çıkıyor ancak dizi ilerledikçe görüyorsunuz ki namaz kılmayışına ‘ i walk with all man’ ( ben herkese yürürüm) diyerek kendini bütün dinlerin üstünde gösterişi özellikle Müslüman kesimden tepkiler aldı. Nitekim Kudüs sınırına getirdiği müritlerini bırakıp Amerika Teksas ta ortaya çıkması ve buradaki Hristiyan halkın da onu İsa Mesih olarak kabullenmesi dizinin kurgusunda Al Masih karakterinin dinler üstü bir figür olarak seçildiğini gösteriyor. O yüzden her ne kadar içeriği pek çok inancın ortak noktalarından seçilmiş olsa da bunun bir dizi olduğunu unutmadan izlemeli.

İzlerken yaşanan gerçekten Beklenen Kurtarıcı mı yoksa umutsuzca inanmak istediğimiz bir sihirbaz mı kuşkusu 10 bölümlük ilk sezon boyunca dinmiyor.

İnanmayı çok istiyorum ancak gerçekten ‘ O ‘ olmasından da çok korkuyorum diyor dizinin bir bölümünde..İşte bu his bir bölüm daha izletiyor size.

Son olarak oyuncu kadrosundan da bahsedelim. Al Masih karakterini oynayan Fas asıllı Belçikalı oyuncu Mehdi Dehbi’nin adının da Mehdi oluşu oldukça manidar bir ayrıntı. Dizideki diğer karakter isimleri de dinler tarihine uygun olarak seçilmiş.

Mesih Dizisi Kadrosu ( Cast ) Ve 2. Sezon Onay Durumu ?

Al Masih in peşindeki CIA ajanı Eva karakterini Michelle Monaghan oynuyor.

Diğer karakterler ise şöyle,

Tomer Sisley–Aviram Dahan(Şin Bet Ajanı)                                                      Sayyid El Alami – Jibril Medina
John Ortiz – Felix Iguero ( Peder )
Melinda Page Hamilton – Anna Iguero (Peder in Karısı)
Stefania LaVie Owen – Rebecca Iguero ( Peder in Kızı)
Jane Adams – Miriam Keneally(CNN Muhabiri)
Fares Landoulsi – Samir
Wil Traval – Will Mathers

Son olarak belirtmek isterim ki maalesef yeni mesih dizisi 2. sezon onayı verilmedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Game of Thrones Dizisinin Konusu Nedir ? Winter is Coming

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu