Dizi Film Konusu

Netflix ‘de ne izlesem? Netflix 5 Dizi Tavsiyesi

Aksama ne pişirsem sorusuyla yarışır. Netflix dizileri arasında kararsız kalıyorsanız bu yazı tam size göre. Sizin için birbirinden güzel beş netflix dizi tavsiyesi hazırladık.

Netflix artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Ne istediğinizi bilirseniz sizin için bambaşka dünyaların kapısını aralayabilecek diziler, filmler ve belgeselleri barındıran bir harikalar diyarı. Ancak damak tadı gibi dizi zevki de çok kişisel. Biz 5 Netflix dizi tavsiyesi listemizi verelim siz içinden seçin.

Netflix 5 Dizi Tavsiyesi

 

Anne-Whit-An-E-dizisi-konusu-nedir-bu
Anne-Whit-An-E-dizisi-konusu-nedir-bu

1. Anne Whit An E (2017-2019)

Harikalar diyarı dedik madem sizi içine çekip 19. yy başında bir İngiliz adası olan Prens Edward Adasına götürelim.

Anne daha bebekken ailesini kaybetmiş, kimsesiz bir çocuk. Anne baba sevgisi bilmeden yetimhanede büyüyen Anne ‘in tıkır tıkır işleyen kafası ve kendisini hiç terk etmeyen harika bir hayal gücü var.

Marilla ve Matthew Cuttbert ise iki iyi yürekli kardeş. Green Gables adındaki çiftliklerinde kendilerine yardım etmesi için bir erkek çocuk evlat edinmeye karar veriyorlar. Yaşanan karışıklıklar yüzünden yolları Anne ile kesişiyor.

Anne of Green Gables adındaki kitaptan uyarlanan dizinin 90 lı yıllarda yayınlanmış bir de çizgi filmi bulunuyor.

Drama türündeki 3 sezonluk bu şahane dizinin imdb puanı 8.6 ve her bölüm 60 dakika.

Anne ‘in Breaking Bad in yapım ekibi tarafından çekildiğini de söylemeden geçmeyelim.

Dizi hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz Anne whit an e dizisinin konusu nedir ve oyuncuları başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Ozark-dizisi-konusu-nedir-bu
Ozark-dizisi-konusu-nedir-bu

2. Ozark (2017- ..)

Marty Byrde rakamlarla arası çok iyi olan başarılı bir finans danışmanı iken ortağının yaptığı hata yüzünden başı mafyayla belaya girer. Canını zor kurtarmıştır ancak bunun için kötü adamlarla pazarlık yaparak büyük bir borcun altına girmek zorunda kalır. Ailesini de alarak Ozark kasabasına gelen Marty nin amacı bu sakin kasabada yeni patronlarının kara parasını aklamak ve eski sakin yaşamına geri dönmektir.

Kasaba sakinlerinin güvenini kazanır ancak zamanla Ozark ‘ın o kadar da sakin olmadığını farkederler. Peşlerine düşen dedektif yüzünden işler iyice sarpa saracaktır.

Ozark oldukça sürükleyici seneryosu ile kendini bir çırpıda izleten bir dizi. Suç, dram ve gerilim etiketiyle yayınlanan dizinin imdb puanı 8.4 ve 3 sezon toplam 30 bölüm.

Black-Mirror-dizisi-konusu-nedir-bu
Black-Mirror-dizisi-konusu-nedir-bu

3. Black Mirror (2011 – ..)

Bütün iyi dizi listesinde göreceğiniz Black Mirror gördüğü ilgiyi hakeden bir bilim kurgu. 4 sezonluk dizinin her bölümü ayrı oyuncular tarafından oynanıyor ancak temel hikaye aynı olunca dizinin Black Mirror dizisi olduğu açıkça belli oluyor.

Teknolojinin gelişmesi ile insan ırkı arasındaki ilişkiyi farklı açılardan anlatan dizi bilim kurgu, dram ve gerilim etiketi ile yayınlanıyor. 8.8 lik imdb puanını ise sonuna kadar hak ediyor.

Dizinin bir de interaktif filmi çekildi. Black Mirror: Bandersnatch filmi izleyene farklı seçenekler sunarak kendi hikayesini tamamlama şansı veriyor. 1 saat 30 dk süren film pek çok farklı tepki aldı. Çok seveni de var ne oldu şimdi diyeni de. Black Mirror izlerseniz filmine de bir şans verin deriz.

13-Reasons-Why-dizisi-konusu-nedir-bu
13-Reasons-Why-dizisi-konusu-nedir-bu

4. 13 Reasons Why (2017-…)

Ölmek için 13 sebep adıyla çevrilen dizi ergenlik döneminde çevre etkisinin ne kadar yıkıcı olabileceğini bize bir kez daha hatırlatıyor. İnsanlar hakkımda ne düşünür baskısı yüzünden yapılan hatalar farklı açılardan ele alınmış.

Baş kahramanımız Hannah Baker ‘ın canına kıyması ve yakınlarına dinlemeleri ve kendini anlamaları için bıraktığı kasetler ekseninde geçen dizi zamanla bir sosyal sorumluluk projesine dönüştü. 3 sezonluk dizinin bir de web sitesi kuruldu ve yardıma ihtiyaç duyan gençlere yalnız değilsin mesajı için bir platforma dönüştürüldü.

Dizinin özellikle ilk sezonu çok başarılı ve kesinlikle izlenmeye değer. Dram ve gerilim etiketi ile yayınlanan dizi imdb den 7.8 puan almış.

Mindhunter-dizisi-konusu-nedir-bu
Mindhunter-dizisi-konusu-nedir-bu

5. Mindhunter (2017-…)

Herkes çevresindekiler için acaba aklından neler geçiyor diye düşünmüştür. Bu düşünce özellikle bir dedektif için oldukça yararlı olabilir. Hele de seri katillerle uğraşıyorsanız.

Mindhunter bu mantıkla çekilmiş bir polisiye. Ülkedeki hapishaneleri dolaşarak seri katillerle görüşen ve anlatımlarından yola çıkarak istatistiki bir tablo çıkarmayı hedefleyen detektiflerin hikayesini anlatan dizinin yayınlanmış 2 sezonu var.

Suç, dram ve gerilim etiketi ile yayınlanan dizinin imdb puanı ise 8.6.

Netflix dizi tavsiyesi arayanlar için şimdiden iyi seyirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  A Star is Born Konusu Nedir : Film Romantizm Sevenlere Gelsin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu