Dizi Film Konusu

Stranger Things Dizisi Konusu Nedir ve 4. Sezon Hakkında Bilgi

Stranger Things Dizisi konusu nedir ?

Nedir bu Stranger Things ; Bir Duffer Brothers yapımı olan ve Netflix in en popüler dizilerinden biri olan Stranger Things .2016 dan buyana üç sezondur ekranlarda olan Stranger Things’in seyircisiyle arasında samimi bir bağ oluşmuş durumda.Bu durum dizinin popülaritesini her sezon daha da arttırdı. Hatta o kadar tutuldu ki imdb puanı 8.8 i buldu. Ancak bu popülarite bir dizi için 3 sezonu ayrı ayrı değerlendirmek gerekir çünkü ilk sezonun heyecanını iki ve üçte yakalayamadığı kesin. Yeni sezonu için çok yakında denilen Stranger Things dizisi konusu nedir , biraz hatırlatalım. Yazının burdan sonrası spoiler içerebilir.

Stranger-Things-Üç-Sezonluk-Macera,-Her-Sezonları-Kaç-bölüm
Stranger-Things-Üç-Sezonluk-Macera,-Her-Sezonları-Kaç-bölüm

Stranger Things Üç Sezonluk Macera, Her Sezonları Kaç bölüm

Stranger things 1. sezon 8 bölümden oluşuyor , 2. sezon 9 bölümden ve 3. sezon 8 bölümden oluşuyor.

Hawkins kasabasında yaşayan dört sıkı arkadaştan Will in kaybolmasıyla başlayan olaylar paralel evrenlere,rus ajanlara ve hatta Zihin Hırsızı ( Mindhunter) canavarlara kadar uzanıyor.

İlk sezon boyunca Will ı arayan ekip daha yolun başında Eleven (onbir) ‘le tanışıyor. Eleven in geçmişi de Will in kayboluşu kadar gizemli ve bu sebeple dizinin ilk sezonu oldukça akıcı.

Ikinci sezon cadılar bayramı bölümüyle başlıyor. Will artık eve dönmüş ancak ilk sezon yaşadıklarını atlatamamış karanlık güçlerle bağı kopmamıştır. Dustin tuhaf bir hayvanı sahiplenir ancak başına geleceklerden habersizdir. Ikinci sezon sonunda oh çok şükür kurtulduk deseniz de üçüncü sezonda bambaşka maceralar ama aynı karanlık güçler yakanızı bırakmıyor.

Dizide 80 ler Havası

Bilim kurgu ve korku türünde yayınlanan dizi aslında bir o kadar da komik ve eğlenceli sahnelere sahip.

Son olarak üçüncü sezon tam bir 80 ler havası estiriyor. Renkler ve müzikler şahane. Bu sezon çoğunlukla Storcout Alışveriş Merkezi nde geçiyor. Ekip AVM nin altında Ruslar in ne inşa ettiğini anlamaya çalışırken yine karanlık güçlerle karşı karşıya kalıyor.Birlikte hareket ederek sorunların üstesinden geliyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Anne Whit An E Dizisinin Konusu Nedir Ve Oyuncuları

Dizinin toplamda 5 sezon olacağı söylense de 4. sezonun son olma ihtimali de var. Dizinin yapımcısı bu konuyla ilgili ‘kasaba halkının başlarına her yıl yeniden kötü şeyler gelmesini açıklamak bir noktadan sonra zor’ diyor. Bu da son sezon olacağı yönündeki söylentinin doğru olabileceğini gösteriyor.

80 ler havasını seviyorsanız, bilim kurguydu paralel evrenlerdi tam benlik diyorsanız, biraz eğlenceli biraz gerilimli bolca heyecanlı Stranger Things dizisini kaçırmayın derim. Şimdiden iyi seyirler.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu