Teknoloji

Tesla Cybertruck Nedir , Fiyatı ve Özellikleri Nelerdir ?

Cybertruck Nedir ?

Nedir bu Tesla Cybertruck : Elektrikli ve otonom sürüş özelliği olan arabalar üreten Tesla firmasının sahibi Elon Musk şimdi de pick-up araba sektörüne gözünü dikti. 2012 yılından duyurulan ve geliştirilme aşamasında olan Cybertruck geçtiğimiz günlerde görücüye cıktı. Görünüş olarak bilim kurgu filmlerinden gelmiş gibi gözükmekte. Fakat herkesin hoşuna gitmeyecek gibi duruyor. Zaten Tesla firmasının da Cybertruck aracını yapma amacı bu sınıf araçların da hem elektrikli olup hem de ihtiyaçları karşılayabildiğini göstermek ve güneş ve rüzgar enerjisi gibi kaynaklarının kullanımının arttırılması sağlamaktır. Tesla Firmasının ve Spacex Firmasının CEO su Elon Musk , insanlığın sürdürülebilir enerjiye ihtiyacı olduğunu lansman esnasında tekrar vurgulamıştır. Birazda Tesla Cybertruck Fiyatı ve Özellikleri den bahsedelim.

Cybertruck-içi-nedir-bu
Cybertruck-içi-nedir-bu

Tesla Cybertruck Özellikleri Nelerdir ?

Araç dış tasarım olarak paslanmaz çelik ve güçlendirilmiş cam aksamdan oluşmakta. Araçtaki kırılmaz cam özelliği o kadar ön plana çıkarıldı ki tanıtım sırasında yapılan testte camının kırılması bütün dikkatleri üzerine çekti. Belki de reklamın iyisi kötüsü olmaz dediler. Görünen o ki işe de yaradı.

Genel özelliklere bakıldığında araç  100 kilometre hıza yaklaşık 2.9 saniyede ulaşabiliyor. Elektirikli araçların en büyük handikapı olan menzil konusu bu araçta baya aşılmış gibi duruyor. 3 adet batarya seçeneği ile 400 km, 480 km ve 800 km gibi farklı menzil seçenekleri sunuluyor. Hızlı şarj özelliği ile araçlar 250 kw şarjı destekleyecek.

Tesla-Cybertruck-Fiyatı-ve-Özellikleri-nedir-bu
Tesla-Cybertruck-Fiyatı-ve-Özellikleri-nedir-bu

Tesla Cybertruck Fiyatı ve Özellikleri

Tesla Cybertruck Özellikleri : Aracın dış görünüşü herkesin hoşuna gitmeyebilir fakat sunduğu özellikler ile dikkatleri üzerine çekeceği şimdiden belli.  Araç 6 kişilik ve 1.5 ton yük taşıya biliyor. Tesla Cybertruck Fiyatı : en uygun fiyatlı modeli 40 bin $ civarında olacak ve bu araç 400 km mesafe özelliği sunacak. Tabi mesafe ve otonom özellikleri de ekli farklı versiyonları bulunuyor. 480 km mesafe gitmesini isterseniz 10 bin $ daha vermeniz gerekecek. Ayrıca otonom sürüş özelliğinde ekli olsun derseniz buna da 7 bin $ istiyorlar. Tabi bu özellikler yetmez 800 km mesafe istiyorum derseniz fiyat 70 bin Dolara çıkıyor. Bu fiyatları özellikleri ve güçlü çekiş gücü sayesinde araç şimdiden sipariş almaya başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Algoritma Ne Demek Kısaca Açıklayıp Örnekler Verelim

Tesla Firması araçlarını 2021 tarihinden itibaren satışa sunulması bekleniyor.

Şimdiden ön sipariş vermek istiyorum diyorsanız Tesla Firmasının sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu