Dizi Film Konusu

The Mandalorian Dizisi Konusu Nedir ve Oyuncuları Kimdir ?

The Mandalorian dizisi konusu nedir ve oyuncuları hakkında bilgiler bulacağınız bir yazı hazırladık diziyi merak ediyorsanız hemen yazıya başlayalım.

The Mandalorian Dizisi Konusu Nedir ?

The Mandalorian yalnız bir avcının Yeni Cumhuriyetten çok uzakta, galaksinin ayak basılmamış yerlerinde geçen maceralarını anlatıyor. Böyle söyleyince hikaye havada kalıyor gibi ancak dizi Star Wars evreninin bir uzantısı deyince pek çok kişide heyecan yaratıyor.

Mandalorian Star Wars: Return the Jedi filminden 5 yıl sonrasını anlatıyor. Dizinin yapımcısı Jön Favreau bu diziyle Star Wars filmlerinin boşluklarını durduracaklarını söylüyor. Dizinin senaristliğini de üstlenen Favreau Star Wars evrenine yabancı değil. Daha önce Star Wars:The Colins Wars animasyon filminin de kadrosundaydı.

The-Mandalorian-Konusu-ve-Oyuncuları
The-Mandalorian-Konusu-ve-Oyuncuları

Uzayda Geçen Bir Western

Star Wars için söylenmiş olan bu slogan The Mandalorian için de geçerli. Dizide Mandalorian ırkından bir savaşcı Yeni Cumhuriyetten uzak bulabildiği işlerle geçinmekte. Genellikle kaçak avlayan Mando işinde çok iyi. Aldığı son görev oldukça zorlu. Yine de her engeli aşarak kaçağı işverene teslim ediyor ancak kaçağımız bu kez sevimli mi sevimli Bebek Yoda.

Dizide Mando ilk kez hislerine yenilir, parasını da aldığı işi bozarak Bebek Yoda yı teslim ettiği ellerden zorla geri alır. Hikayemiz de böylece başlamış olur.

Lonca kanununa karşı gelince peşine imparatorluğun adamları düşer.

Bebek-yoda
Bebek-yoda

Dizi her bölümde farklı hikaye anlatıyor ancak Mando ve Bebek Yoda nın arasında oluşan bağı ve ana hikayeyi arka planda veriyor. Gittiği galaksilerde karşısına çıkan karakterler de Mando kadar iyi yazılmış.

Star Wars filmlerini izlemediyseniz bile ( Tabi Bu büyük bir kayıp ) sizi içine çekecek bir dizi The Mandalorian. Sade bir havası var ve pek çok dövüş ve savaş sahnesi olmasına rağmen izlerken sizi yormuyor. Bu durumun Mando yu canlandıran Pedro Pascal in ses tonuyla ve Mando nun az ve öz konuşmasıyla ilgisi olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Game of Thrones Dizisinin Konusu Nedir ? Winter is Coming

Pedro Pascal ı daha önce Game of Thrones da Obryn Martel olarak izlemiş ve korkunç ölümüne çok üzülmüştük. Game of Thrones dışında Narcos dizisiyle de tanıdığımız oyuncunun yüzünü dizi boyunca hiç görmüyoruz o ayrı mesele. Mandalorian kanununa göre zırhını çıkarması yasak. ‘This is the way’

The Mandolorian Disney+ da Kasım 2019 da yayınlanmaya başladı. Aksiyon, Macera ve Bilim-kurgu türündeki dizinin imdb puanı 9 ve bu Netflix in Stranger Things ini bile geçtiği anlamına geliyor.

30 ar dakikalık 8 bölümden oluşan ilk sezonun ardından 2020 de 2. sezonun da geleceği müjdesi verildi bile.

The Mandalorian Oyuncuları

1- Pedro Pascal ( The Mandalorian )

Pedro-Pascal-The-Mandalorian-oyuncuları
Pedro-Pascal-The-Mandalorian-oyuncuları

2- Carl Weathers ( Greef Karga )

Carl-Weathers-Greef-Karga
Carl-Weathers-Greef-Karga

3- Gina Carano ( Cara Dune )

Gina-Carano-Cara-Dune-the-mandalorian-oyuncuları
Gina-Carano-Cara-Dune-the-mandalorian-oyuncuları

Ailenizle izleyebileceğiniz bu keyifli dizi için şimdiden iyi seyirler dileriz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu