Dizi Film Konusu

The Morning Show Dizisinin Konusu Nedir Oyuncuları Kimlerdir

The Morning Show Dizisinin Konusu Nedir ?

Size 2020 ye henüz girerken yayınlanmış enfes bir dizi önerimiz var. The Morning Show dizisinin konusu nedir , oyuncuları ve Reese Witherspoon’u anlatacağımız yazımıza hoş geldiniz.

2019 un Mart ayında Apple firması Netflix e meydan okuyarak yeni ücretli film ve dizi platformu olan AppleTv+ ‘ın tanıtımını yaptı. Tanıtımla birlikte beklentiler de oldukça yüksek oldu çünkü dizilerde oynayacağı açıklanan isimler dünya çapında tanınan ünlü ve bir o kadar da pahalı isimlerdi. Belli ki Apple bu işi ciddiye almış paraya kıymış.

1 Kasım’dan itibaren yayına başlayan AppleTv+ ‘ın dizilerinden birinin Jason Mamoa nin oynadığı See olduğunu söylemeden geçmeyelim. Game of Thrones ‘da Khal Drogo rolüyle karizmasını arşa çıkaran oyuncu See ‘de yine oldukça başarılı bir iş çıkarmış.

Konuyu daha fazla dağıtmadan The Morning Show dizisinin konusuna dönelim. (Dikkat! Yazının bundan sonrası az da olsa spoiler içerebilir.)

The-Morning-Show-Dizisi-Oyuncuları-nedir-bu

The-Morning-Show-Dizisi-Oyuncuları-nedir-bu

The Morning Show Dizisi Oyuncuları

2019 Aralık ayında yayına AppleTv+ ‘da giren dizinin  başrollerinde Jennifer Aniston, Reese Witherspoon, Steve Carell ve Billy Crudup var. ABD de yayınlanan bir sabah haberleri programı olan The Morning Show un baş sunucusunun adının bir skandala karışmasının ardından gelişen olayları anlatan dizi, son yıllarda batıda oldukça ses getirmiş olan #meetoo hareketi ekseninde kurgulanmış.

Diziyi izlemeniz için pek çok neden sayılabilir. Ünlüler geçidi olması bunların başında olabilir ancak bu diziyi izlemek için en temel motivasyon iş dünyasındaki erkek egemenliğinin ne kadar derine işlemiş olduğunu göstermesi olmalı. Hatta güç sahibi baş kadın karakterimiz Alex Levy (Jennifer Aniston) ‘nin dahi bu güç savaşında erkek tarafında yer alması izleyicinin gözüne sokuluyor dizi boyunca.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  The 100 Dizisi Konusu Oyuncuları ve Ne Zaman Yayınlanacak

Alex Levy ve Mitch Kessler (Steve Carrol) The Morning Show un baş sunuculuğunu uzun yıllar boyu yapmış iki ünlü isim. Programları ülkede en cok izlenen sabah programı ve haliyle rekabet de çok yüksek. Mitch Kessler kendine has çekiciliği,ünü ve parası ile çevresindeki bütün kadınların kendisini arzuladığını düşünmekte ve evli olduğu halde istediği her kadınla olmaktan çekinmemektedir. Patronu ,iş arkadaşları ve ortağı Alex durumdan haberdar olmasına rağmen Mitch in konumundan dolayı kimse sesini çıkarmaz. Ta ki bu durum kanal içinden biri tarafından gazeteye sızdırılana kadar.

Haber Times da çoktan yayınlanmış ve Mitch Kesler adı bu skandala geri döndürülemez şekilde karışmıştır. Kanal Mitch i ani bir şekilde kovunca hem The Morning Show programı hem de Alex in popülaritesi tehlikeye girer. Durumu toparlamak için Alex oldukça samimi bir konuşmayla bu durumdan hiç haberi olmadığını ve çok şaşkın olduğunu Amerika ya açıklar. Ancak dizinin akışında görüyoruz ki durum hiç de masum değildir. Alex dahil kanalın kadın çalışanları bile Mitch in birlikte olduğu kadınlara şartlarını bilmeden psikoljik baskı yapmakta hatta aşağılamaktadır.

Mitch en baştan itibaren ne var bunda yaptığım yanlış değildi çünkü hepsinin rızası vardı demekte hatta oldukça inandırıcı görünmekte. Dizinin güzelliği bu ince ayrıntıda. Karşılıklı rızaya dayandığı için masum görünen ilişkilerin altında kadın erkek eşitsizliğinin ne kadar derinde olduğu yatıyor. Kendinden güçlü pozisyonda olan birine rıza göstermemek kariyerinde ilerleyememek, konumunu kaybetmek ya da dışlanmak anlamına gelebilirken kadının hayır demesi göründüğü kadar kolay olmayabilir. Dizi bunu çok ince anlatıyor ve bu açıdan çok başarılı.

Reese-Witherspoon-Ne-Yapsa-İzlenir-nedir-bu

Reese-Witherspoon-Ne-Yapsa-İzlenir-nedir-bu

Reese Witherspoon Ne Yapsa İzlenir

Ne var ki bunda demeyecek karakterimiz ise Reese Witherspoon un oynadığı Bradley Jackson. Olduça zorlu bir çocukluk geçirmiş, annesi ile problemlerini çözememiş, sorunlu bir kardeşe sahip acar muhabir rolünde Reese Witherspoon her zamanki gibi çok başarılı. Oynadığı kötü film yok denecek kadar az olan oyuncu dizide kendisini bir anda Alex in yanında The Morning Show u sunarken buluyor. Aklına geleni söyleyen karakteri bu konum için hiç uygun olmasa da kanaldaki ikinci adam olan Cory kendi planları için bir şekilde onu yukarı taşıyor. Cory nin niyeti ilk sezon sonuna kadar masum gibi dursa da ikinci sezon neler olur bilinmez.

Bradley bir şekilde Mitch olaylarını kurcalamaya başlıyor ve işin altından hiç de anlatıldığı gibi karşılıklı rızaya dayanan ilişkiler olmadığı üstelik herkesin bunu bilerek sustuğu çıkıyor. Hannah karakterinin kilit rolde olduğu bölümler su gibi akıyor.

Medya dünyası özelinde güç ve kariyer tutkusu için insanların ahlaki kuralları nasıl da esnetebildiğini pek de şaşırmadan ama üzülerek izliyoruz. Hayatın merkezine yalnızca kariyerlerini yerleştirmiş kadınları ve onu kaybetmemek adına neler yapabildiklerini çok başarılı bir şekilde anlatıyor dizi.

Her biri 60 dakikalık 10 bölümden oluşan dizinin ikinci sezonu 2020 Eylül ünde bekleniyor. Drama etiketi ile yayınlanan dizinin Imdb puanı ise 8.4 .

Nerdeyse her şeyi anlattığımıza göre sonunu söylemeyelim de siz de izleyin. İzleyin ve izletin. Şimdiden iyi seyirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Netflix 'de ne izlesem? Netflix 5 Dizi Tavsiyesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu