Dizi Film Konusu

Breaking Bad Dizisi Konusu Nedir ? Walter White ‘ın Değişimi

Breaking Bad Dizisi Konusu Nedir ?

Breaking Bad dizisi uzun süredir imdb listesinin tepesinde ve inmeye de hiç niyeti yok gibi. Listede 9.5 lik puanıyla tüm zamanların rekorunu kıran dizi 2008 yılında yayınlanmaya başlamış 2013 de ise final yapmıştır. Dizinin final bölümünün Amerika Birleşik Devletlerinde yayınlandığı gün kablolu kanallarda en çok rayting alan yapım olması da Guines Rekorlar Kitabına girmesine neden olmuş. O zaman nedir bu kadar ilgi görmüş olan Breaking Bad dizisi konusu nedir , kaç sezon ve Oyuncuları kimlerdir ? En çok yorum alan bir dizi ama bu ilgiyi hak ediyor mu bir bakalım.

Breaking-Bad-Dizisi-Konusu-Nedir-Walter-White-ın-Değişimi
Breaking-Bad-Dizisi-Konusu-Nedir-Walter-White-ın-Değişimi

Breaking Bad Oyuncuları

Ana karakterimiz Walter White ailesini zar zor geçindiren bir kimya öğretmeni. Ek iş olarak araba yıkayan Walter ‘ın hamile karısı Skyler White (Anna Gunn) ve bir de oğlu Walter White JR. (RJ Mitte) la sade bir yaşantıları var. Ta ki Walter tedavisi olmayan akciğer kanserine yakalandığını ve çok kısa bir vakti kaldığını öğrenene kadar. Kendi gittikten sonra ailesinin rahat etmesini isteyen iyi niyetli aile babamız eski öğrencisi ile birlikte yasa dışı yollara girer.

Dizinin bu kadar ilgi görmesinin temelinde ise Walter White ‘ın ve eski öğrencisi Jessi Pinkman (Aaron Paul) dahil ana karakterlerin yaşadıkları muazzam değişimi çok iyi vermesi var. Bir diziyi kaliteli yapan temel unsur karakterin gelişimini göze batmadan verebilmesi ise dizi bunu en iyi şekilde başarabiliyor. Bu konuda başarılı olan bir diğer dizi olan Game of Thrones da özellikle Arya ve Sansa ‘nın geçirdikleri değişimi çok çarpıcı bir şekilde izleyiciye veriyor. Nitekim Game of Thrones dizisi imdb listesinde Breaking Bad le kıyaslanacak kadar başarı yakalamış hatta sevenleri diziyi listede birinci sırada görmek için çok çabalamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Mesih Dizisi Konusu Nedir Dizi 2. Sezon Onayı Aldı mı?

Iyi niyetli aile babasından çıkarları ile çatıştığı için her şeyi yapabilecek  soğukkanlılıkta birine dönüşen Walter karakteri ile oyuncu Bryan Cranstone övgüyü hakedecek bir iş çıkarmış. Nitekim oyuncu da dizi de pek çok törenden ödülle ayrıldı. 16 Emmy ödülü ana dizi yayımlandığı dönemde dört yıl üst üste en iyi oyuncu dalında Golden Globes ödülü alan Bryan Cranstone için de dizi bir dönüm noktası oldu diyebiliriz.

Dizinin yapımcısı Vince Gilligan da dizi kadar ünlü. The X Files ve Better Call Soul yapımcının diğer işleri olarak sayılabilir.

Peki Dizi Kaç Sezon

Dizi çoktan bitti ama hala çok arananlar arasında. En çok merak edilenler arasında Breaking Bad kaç sezon sorusu var. Breaking Bad 2008 de yayına başladı ve toplam 62 bölümden oluşan 5 sezon boyunca devam etti. Polisiye, Drama ve Gerilim etiketi ile yayınlanan dizinin bölümleri 49 dk lık. Ingilizce ve İspanyolca dilleri kullanılan dizinin adının anlamı da Amerikanın güney bölgelerinde kullanılan bir deyimden geliyor. Dizinin adı  ‘Cehenneme Düşmek’ anlamına gelmektedir.

Breaking Bad oyuncuları da dizinin kendisi de şimdiden alanlarında efsane olmuş durumda. Gördüğü ilgiyi hakediyor mu izlemeden bilemezsiniz. Şimdiden iyi seyirler.

Daha bir çok dizi konusu hakkında bilgiler almak isterseniz dizi film konusu kategorisini incelemenizi tavsiye ederim.

breaking-bad-ne-demek
breaking-bad-ne-demek

Breaking Bad Ne Demek ?

Dizinin isminin ne anlama geldiği ve kim tarafından verildiği en çok merak edilenler arasında. Bizde bu konuya açıklık getirmek amacıyla kısaca bahsedelim. Amerikanın güney eyaletlerinde çok kullanılan kelime ” Kıyameti Koparmak ” Anlamında kullanılmaktadır. Walter White karakterinden dolayı özellikler yapımcı tarafından tercih edilmiş bir kelimedir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Jumanji Filmleri Konusu Oyuncuları Hakkında Bilgiler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu