Dizi Film Konusu

The 100 Dizisi Konusu Oyuncuları ve Ne Zaman Yayınlanacak

The 100 Dizisi  Oyuncuları ve Konusu Nedir ?

Nedir Bu The 100 dizisi ‘nin Oyuncuları ve konusu  ilk yayınlandığı 2014 yılından bugüne ilgi çekiyor. the 7.Sezon Ne Zaman Yayınlanacak sorusunun cevabı ise 2020 de yayınlanacak olan 7.sezonuyla izleyicisine veda edecek. Adına yakışır şekilde final bölümü 100. bölüme saklanmış. the 100 imdb puanı sorusunun cevabı ise yazımızda.

Kass Morgan ‘ın The 100 kitabının uyarlaması olan dizinin ilk beş sezonu ilk kitaba ayrılmış.

İnsanlık yaşadığı gezegeni yaşanmaz hale getirmiştir. Dünya büyük bir savaştan sağ çıkmayı başarmış ancak radyasyon yüzünden insanlık için yaşam alanı kalmamıştır. Son bir umut olarak 400 kişilik bir topluluk kendilerine uzayda yeni bir yaşam kurmuştur.

97 yılın sonunda kaynaklar artık yetersiz olunca yeniden dünyaya dönmenin yollarını aramaya başlarlar. Ancak bu tehlikeli bir görevdir. Bu yüzden Dünyaya gönderilecek ilk ekip genç mahkumlar arasından seçilir. İşte hepsi uzayda dünyaya gelmiş, yer yüzünü yalnızca hikayelerden dinlemiş 100 genç mahkumun hayatta kalma mücadelesini anlatıyor The 100.

the 100 oyuncuları
the 100 oyuncuları

The 100 Oyuncuları

Dizinin başrollerinden Clarke Griffin rolünde Eliza Taylor tarihin hem sevilip hem de sürekli başlarına gelen her şeyin günah keçisi olan karakteri. Hep en zor kararları alan, çoğu zaman iyi niyetli olsa da çevresine zarar veren Clarke ‘ın en büyük destekçisi olarak ise başlarda hiç anlaşamadığı Bellamy rolündeki Bob Morley i izliyoruz.

Bellamy ‘nin kardeşi Oktavia ( Maria Avgeropoulos) ise Clarke ve Bellamy ile birlikte dizinin 90 bölümünde oynayan üçüncü karakter.

Oktavia ‘nın hikayesi ise dizi kadar ilgi çekici. Uzayda geçirilen yıllarda ailelere yalnızca tek çocuk için izin veriliyor. Kaynaklar sınırlı olduğu için bu makul bir çözüm olarak kabul edilmiş ancak Bellamy ‘nin ailesi ikinci çocuklarından vazgeçemedikleri için Oktavia odalarının gizli bölümünde büyütülüyor. Bellamy için kız kardeşini sürekli saklamak ve korumak büyük bir sorumluluk oluyor. Anne babalarını kaybettikten sonra birbirlerine iyice bağlanan kardeşlerin durumu Oktavia ‘nın hatası yüzünden mahkum olan abisinin dünyaya gönderilecek olması ile zora giriyor. Bir şekilde kardeşini de yanında götürmeyi başaran Bellamy ‘nin sorumluluğu artık özgür olan Oktavia yüzünden ikiye katlanıyor.

Dizinin en iyi işlenmiş karakteri muhtemelen John Morphy (Richard Harmon). En baştan beri hiç çizgisini bozmayan karakterimize hiç güven olmaz izlenimi verilse de muhtemelen ortamdaki en dürüst kişi her zaman kendisini. Hayatta kalmak için yapması gerekeni yapan John ‘un da başına gelmeyen kalmıyor haliyle.

Raven Reyes (Lindsey Morgan) dizinin hep hüzünlü dâhi kızı, Dr. Abigale Griffin (Paige Turco) Clarke ‘ın annesi ancak genellikle Clarke ona annelik ediyor, Kane (Hanry Ian Cusick) gençleri dünyaya gönderen kurulun başkanı ve dizi boyunca bunu yüzüne vuruyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Joker Filmi Konusu Nedir , Oyuncuları Ve Bir Kaç Ayrıntı

Dizi oyuncuları oldukça popüler. Ekibin genç olmasından kaynaklanan bu durum hepsinin sosyal medyada pek çok fan çekmesine yaramış.

Bir de ufak magazin haberi.. Clarke rolünde oynayan Eliza Taylor ve Bellamy i canlandıran Bob Morley 2019 da evlendiler. Kendilerine Bellarke diyen fanları bu habere oldukça sevindi.

IMDB Puanı

The 100 imdb den 7.7 puan almış. İlginç bir şekilde dizinin en sevilmeyen kısmı ilk sezon olmuş. Ilk sezondan sonra hiç tahmin edilmeyen yerlere giden hikayesi fantasik bilim kurgu sevenler için bulunmaz nimet.

the 100 7.Sezon Ne Zaman Yayınlanacak : Kıyamet sonrası senaryolarını anlatan dizi Drama, Gizem ve Bilim kurgu etiketi ile yayınlanıyor. 6 sezonu yayınlanmış durumda ve 2020 de 7. sezonla hikayesini sonlandıracak.

Tam sonunda kurtuldular derken daha büyük belalara bulaşan gençlerin hikayesi tek sezonluk yaz dizisi olarak başlayıp 7. sezonu gördü. Bu heyecanlı hikaye için şimdiden iyi seyirler.

The 100 Oyuncuları Hakkında Daha Ayrıntılı Bilgiler

Bu başlıkta the 100 dizisinde en çok rol almış oyuncuları hakkında kısa kısa bilgiler vermeye çalışacağım.

1- Clarke Griffin ( Eliza Taylor )

clarke-griffin-(-eliza-taylor-)
clarke-griffin-(-eliza-taylor-)

Dizide bu güne kadar yayınlanan 92 bölümde görev alan baş rol oyuncumuz Clarke ( Eliza Taylor ). 1989 yılından Avustralya da doğmuş olan oyuncu bir çok yapımda yer almış ve 2014 yılından beri the 100 dizisinden yer almaktadır.

2- Bellamy Blake ( Bob Morley )

the-100-oyuncuları-bellamy-blake-(-bob-morley-)
the-100-oyuncuları-bellamy-blake-(-bob-morley-)

Dizide bu güne kadar yayınlanan 91 bölümde görev alan Bellamy ( Bob Morley ) 1984 doğumlu olup Avustralyalı bir aktördür.

3- Octavia Blake ( Marie Avgeropoulos )

the-100-oyuncuları-octavia-blake-(-marie-avgeropoulos-)
the-100-oyuncuları-octavia-blake-(-marie-avgeropoulos-)

Dizideki abisi rolündeki bellamy gibi 91 bölümde rol almış olan Octavia ( Marie Avgeropoulos ) 1986 Kanada doğumludur.

4- Raven Reyes ( Lindsey Morgan )

raven-reyes-(-lindsey-morgan-)
raven-reyes-(-lindsey-morgan-)

The 100 dizinden 89 bölümde yer alan Raven ( Lindsey Morgan ) 1990 yılı doğumlu olup Amerikalıdır.

5- John Murphy ( Richard Harmon )

john-murphy-(-richard-harmon-)
john-murphy-(-richard-harmon-)

John Murphy dizide 81 bölümde yer almış olan oyuncu 1991 yılında Kanada da doğmuştur.

The 100 Oyuncuları Yaşları

Birazda kısa kısa oyuncuların doğum tarihlerinden bahsedecek olursak.

  1. Clarke Griffin 24 Ekim 1989 Avusturalya doğumludur.
  2. Octavia Blake 17 Haziran 1986 Kanada  doğumludur.
  3. Bellamy Blake 20 Aralık 1984 Avusturalya doğumludur.
  4. Raven Reyes 27 Şubat 1990 Gürcistan doğumludur.
  5. John Murphy 18 Ağustos 1991 Kanada doğumludur.
  6. Dr. Abigail Griffin 17 Mayıs 1965 ABD doğumludur.
  7. Marcus Kane 17 Nisan 1967 Peru doğumludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu