Web 2.0 Araçları

Canva Pro Ücretsiz Öğretmen Hesabı Açma 2024

Bu yazımızda sizlere Canva pro ücretsiz öğretmen üyeliği nasıl alınır adımlarını görseller yardımı ile anlatmaya çalışacağım hazırsanız yazımıza başlayalım.

Canva Pro Avantajları Nelerdir ?

Canva ile grafikler , logolar , sosyal medya tasarımları, afişler ve daha bir çok görsel tasarım hazırlayabilirsiniz. Tabi pro üyelik olmadığı zaman bu hazırladığınız görsellerde kısıtlamalar bulunmaktadır. Şuan için canva pro üyelik ücreti aylık 39 tl civarı olduğu göz önüne alındığında öğretmenler için çok avantajlı bir fırsatı canva bize sunmaktadır.

Canva öğretmen pro üyeliği alındığında bir çok tasarım şablonu ve içerik sınırsız olarak bizlere sunulmaktadır. Bu kadar ayrıntı verdikten sonra dilerseniz öğretmenler olarak bu pro üyeliği nasıl alacağınızdan kısaca bahsedeyim.

Canva Pro Ücretsiz Nasıl Alınır ?

Canva pro öğretmenlere ücretsiz nasıl yapılır ? sorusuna cevap olarak yapılacak adımları verecek olursak. Öncelikle  Ücretsiz pro üyeli alabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Eğer üye değilseniz yukarıda nasıl üye olacağınızı anlattım o bölümden faydalabilirsiniz. Ayrıca öğretmen olmanız gerekmektedir. Öğretmenlere sunulan bu canva ücretsiz pro üyelik işlemi için ise sizden iki belgeden birini göndermenizi isteyecektir. Bu belgeler;

  • Mebbis kişisel bilgiler ekran görüntüsü.
  • Meb personel kimlik kartı. 

Siteye üye girişi yaparak işlemlere başlayalım.

  1. İlk olarak sağ üst köşede bulunan üye isminizin baş harflerinin yazılı olduğu daire logoya basalım.
  2. Daha sonra resimde de görüldüğü gibi açılan menüden hesap ayarları sekmesini açalım.
canva-ücretsiz-pro-üyelik-adımları
canva-ücretsiz-pro-üyelik-adımları

Daha sonra açılan menüden faturalar ve ekipler sekmesi ardından şimdi ücretsiz kaydolun sekmesini açalım. 

canva-öğretmen-pro-üyelik-ücretsiz
canva-öğretmen-pro-üyelik-ücretsiz

Ardında açılan sayfadan hemen doğrulama alın sayfasına giriş yapalım. Daha sonra buradan hemen oluşturmak için seçeneğini seçelim.  Ardından öncelikle sayfayı Türkçeye  çevirelim. Daha sonra aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi gerekli yerleri doldurup en atta bulunun dosya gönderme bölümüne gelelim. Son olarak yukarıda belirttiğim iki evraktan birinin resmini göndermelisiniz. 

canva-pro-ücretsiz-üyelik-nedir-nasıl-yapılır
Sonuç olarak işlemlerde bir hata yapmadınız ise iki gün içinde mail olarak cevap gelecektir.

Sıkça Sorulan Sorular ?

Canva Pro Nedir ?

Daha gelişmiş özellikleri bulunduğu versiyonuna verilen isimdir. Pro üyelik ücretlidir. Fakat öğretmenler için Canva’nın kampanyası bulunmakta ve bu kampanya işlemlerini yukarıda anlattım.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu