Web 2.0 Araçları

Powtoon Nedir Üyelik İşlemleri ve Animasyon Nasıl Yapılır ?

Bu sefer tanıtacağım web 2.0 aracı powtoon. Yazımızda powtoon kısaca nedir ve nasıl üye olurum ve nasıl kullanılır konularında bilgiler vermeye çalışacağım. Hemen yazımıza başlayalım.

Powtoon Nedir , Ne İşe Yarar ?

Görsel sunumlar ve videolar hazırlamak için kullanabileceğiniz başarılı bir web 2.0 aracıdır. Derslerinizde dikkat çekecek materyaller yapmak istiyorsanız yada dersin tekrarı ve kalıcı öğrenmeyi artırmak istiyorsanız tam size göre bir uygulama.Temaları hazır karakterleri ve materyalleri sayesinden çok kolay ve hızlı bir şekilde animasyon hazırlayabileceğiniz bir web 2.0 aracıdır. Hemen nasıl kullanılır ve üyelik işlemleri nasıl yapılır bundan bahsedelim.

Powtoon Nerede Kullanılır ?

Anaokulu , ilkokulu ve ortaokul gibi sınıf seviyelerinde daha çok görseller sayesinde işlediğiniz konunun kalıcılığını arttırmak için animasyonlar dan faydalanabilirsiniz. İşte bu animasyonları da hazırlamak için bir animasyon hazırlama aracına ihtiyacınız olacaktır.

Pawtoon Üyelik İşlemleri ve Giriş Nasıl Yapılır ?

powtoon web sitesi olan site adresine girerek üyelik işlemlerini yapmaya başlayalım. Anasayfada bulunan Start Now butonuna basalım.

uyelik-islemleri-nasıl-yapılır-nedir-bu
uyelik-islemleri-nasıl-yapılır-nedir-bu

karşımıza resimde de görüldüğü gibi ekran gelecek burada sol bölümde bulunana bilgileri doldurarak yada sağ tarafta bulunan hesaplardan birini kullanarak üyelik işlemini yapabilirsiniz.Üyelik bilgilerini doldurup onayladıktan sonra hemen bir onay mail i gelecektir. Bu mailde bulunan comfirm and continue butonuna basarak powtoon üyelik işlemlerini tamamlayalım.

Powtoon Nasıl Kullanılır ve Animasyon Nasıl Yapılır ?

Üyelik işlemlerini tamamlayıp giriş yaptıktan sonra karşımıza tema seçeneklerinin bulunduğu ekran gelecektir. Buradan istediğiniz bir temayı seçebilirsiniz yada blank powtoon butonuna basarak boş sayfa ile işleme devam edebiliriz. biz boş sayfa seçip devam edelim.

Powtoon-İle-Animasyon-Nasıl-Yapılır-nedir-bu
Powtoon-İle-Animasyon-Nasıl-Yapılır-nedir-bu

Son olarak ne tür bir powtoon animasyonu hazırlamak istiyorsun seçenekleri gelecek buradan bir tür seçebilir yada çarpı işaretine basıp bu sayfayı kapatabilirsiniz. Artık studio bölümüne ulaşmış olacağız bu sayfada ki seçenekler sayesinde istediğimiz animasyonu hazırlayabiliriz. Ekran görüntüsü üzerinden madde madde seçeneklerin görevlerinden bahsedeyim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Gri Ceviz Uygulaması Nedir Şifre Alma İşlemleri Nasıl Yapılır ?
animasyon-çalışma-alanı
animasyon-çalışma-alanı

 

 1. Yeni boş sayfa ekle
 2. Kaydetme butonu ( youtube yada facebook hesap seçeneğine tıklayarak üyelik girişi yapıp hazırladığınız animasyonları bu platformlardan paylaşabilirsiniz.)
 3. Yaptığımız animasyonu izleme bölümü
 4. Arka plana resim ekleme bölümü
 5. Yazı ekleme
 6. Karakter ekleme
 7. Objeler ekleme bölümü
 8. Şekil ekleyeceğimiz seçenek
 9. Resim ekleyeceğimiz seçenek
 10. Video ekleme
 11. Ses ekleme seçeneği

Ücretli Powtoon Arasındaki Farklar Nedir ?

 1. Yaptığınız animasyonları mp4 olarak indirebilmek için ücretli kullanmalısınız. ( Youtube hesabı tanımlayıp yada facebook ona gönderebiliyorsunuz )
 2.  Bir çok seçeneğin tam özelliklerini kullanamıyorsunuz.
 3.  Üst seviye görüntü kalitesi kullanamıyorsunuz.
 4. Süre sınırlaması bulunmakta.
 5. Tüm temaların kullanımı açık değil.
 6. Yeni üyeliklerde üç günlük full sürümü kullanma hakkı vermekte bu sayede tam sürüm özelliklerini deneme şansınız olur.

Powtoon Benzeri Alternatif Uygulamalar Nelerdir ?

Animasyon oluşturmak için alternatif bir uygulama arıyorsanız size tavsiyelerim;

Olarak sıralayabiliriz.

Haliyle kullanımda bazı özellikleri kapalı olsa da kullanımı eğlenceli güzel animasyonlar yapabileceğinizi düşünüyorum. Şimdiden kolay gelsin.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu