Teknoloji

Alpemix Ve Teamviewer Nedir , Ne İşe Yarar

Bu yazımızda uzaktan bağlantı nedir , programları ve en çok tercih edilenlerden alpemix ve teamviewer programlarından ve nasıl kullanıldıklarından bahsedeceğim. Hemen Başlayalım.

Uzaktan Bağlantı Nedir ?

Uzaktan bağlantı nedir ya da bir diğer adıyla uzak masaüstü bağlantısı nedir? Bir bilgisayardan başka bir yerde olan bilgisayar internet üzerinden bağlanıp kontrol etmeye denir. Uzak masaüstü bağlantısı için kullanılan programlar  bulunmaktadır. Bu programlar sayesinde çok kolay bir şekilde bir başka bilgisayara erişip onu yönetebilirsiniz. Tabi bunu yapabilmek için karşı taraftaki bilgisayarda da bağlantı programlarından olması gerekli. Ayrıca programın sizin için özel ürettiği kullanıcı id si ve şifresinin bağlanacak olan kişide olması gerekmektedir. Genelde uzak masaüstü bağlantı bir bilgisayarda problem varsa ve uzman kişinin sizin bilgisayarınıza erişimi zor ise tercih edilmektedir. Uzak masaüstü bağlantısı nedir ve ne için kullanıldığından bahsettiğimize göre birazdan bu iş için en çok kullanılan programlardan bahsedelim. Gelin şimdi alpemix nedir ve ne işe yarar bundan biraz bahsedelim.

Alpemix Nedir , Ne İşe Yarar ?

Türk yazılım firması olan Teknopars Bilişim Teknolojileri firması tarafından hazırlanan alpemix programı kullanımı kolay uzak bağlantı için tercih edilen bir uygulamadır. Teamviewer programının sorun yaptığı bağlantılarda tercih edilmektedir. Alpemix programını kendi web sitesi olan http://www.alpemix.com/ adresinden indirebilirsiniz. İki taraf kullanıcı için ayrı uygulamaya gerek duymamaktadır. Bir versiyonu her iki kullanıcının da yüklemesi yeterli olacaktır.

Alpemix Nasıl Kullanılır

Sitesinden dosyayı indirip kurulumunu yaptıktan sonra artık uygulamayı çalıştırıp kullanabiliriz.

alpemix-nedir-ve-nasıl-kullanılır
alpemix-nedir-ve-nasıl-kullanılır

Resimde de görüldüğü gibi çok sade bir tasarımı bulunmaktadır. Sizin için ürettiği id ve parolayı bilgisayarına bağlanmasını istediğiniz kişiye vermeniz yeterli olacaktır. Ya da tam tersinden söyleyecek olursak Bağlan bölümüne yazacağınız id ve parola ile başka bir bilgisayara erişebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Boston Dynamics Nedir Ve Robotları Hakkında Kısa Bilgiler

Uzaktan Bağlantı Programı Teamviewer Nedir ?

En çok tercih edilen uzak bağlantı programı diyebiliriz. Bu program için de kendi web sitesi olan https://www.teamviewer.com/tr/ adresinden programı indirebilirsiniz.

Teamviewer Nasıl Kullanılır

Sitesinden indirip kurulum işlemlerini tamamladıktan sonra artık uygulamayı çalıştırıp kullanabiliriz.

teamviewer-nedir-nasıl-kullanılır
teamviewer-nedir-nasıl-kullanılır

Resimde de görüldüğü gibi karşı tarafın bilgisayarına bağlanmak istiyorsanız o kişinin id sini yazıp bağlan butonuna basıyorsunuz. Daha sonra sizden karşı tarafın şifresini isteyecek onuda girdikten sonra uzak masaüstü bağlantısı kurulmuş olacaktır. Teamviewer programında bağlantı problemi yaşadığınızda şifre bölümünü yenileyebilirsiniz.

uzaktan bağlantı programları nedir ve en çok tercih edilen uzaktan bağlantı programlarının neler olduğundan ve basit bir şekilde nasıl kullanılacaklarından bahsettik. Umarım faydalı bir yazı olmuştur.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Teamviewer programı pandemi döneminde grup calışmalarımızda yardımımıza koştu. Çok kullanışlı ve fonksiyonel programdır. Ticari olmayan surumunu çok faydalı bulmaktayım. Kurulum aşamalarının anlatımı için çok teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu