Teknoloji

Windows 11 Masaüstü Simgeleri Getirme 2024 👍

Bu yazımızda sizlere Windows 11 masaüstü simgeleri nasıl eklenir konusunu görseller yardımı ile anlatmaya çalışacağım. Hazırsanız yazımıza başlayalım

Windows 11 Masaüstü Simgeleri Getirme Adımları

Windows kurulumlarında karşılaştığımız masaüstü simgelerinin olmaması durumu ben ve benim gibi klasik kullanıcıların pek hoşuna gitmeyen bir durum. Haliyle insanlar alışkanlıklarından kolaylıkla vaz geçemiyorlar. Windows 11 de yine bilgisayarım, geri dönüşüm , ağ ve  belgelerim gibi simgeler kurulumda gelmediği için pratik kullanım sorunları oluşabiliyor. Windows simgelerinin ( bilgisayarım vb. )yine bu sürümde de eklenmesi çok kolay. Sizlere bu adımları görseller yardımı ile adım adım anlatmaya çalışacağım.

 1. İlk önce masaüstü ekranında farenin sağ tuşuna basıp menüyü açıyoruz. 
  windows 11 masaüstü simgeleri
  windows 11 masaüstü simgeleri
 2. Ardından açılan menüden kişiselleştir sekmesine giriş yapıyoruz.
  windows 11 bilgisayarim simgesi ekleme
  windows 11 bilgisayarim simgesi ekleme
 3. Daha sonra açılan pencereden temalar sekmesine basıyoruz.
  windows 11 masaüstü simge ayarlari
  windows 11 masaüstü simge ayarlari
 4. Açılan sayfadan masa üstü simge ayarları seçeneğine giriş yapıyoruz. ( resimde de görüldüğü gibi )
  windows 11 masaustu simgeleri getirme ekrani
  windows 11 masaustu simgeleri getirme ekrani
 5. Son olarak artık açılan pencereden hangi simgenin masaüstünde görülmesini istiyorsanız hemen yanında bulunan kutucuğu işaretlemeniz yeterli olacaktır. ( resimde de görüldüğü gibi ben bilgisayarım ve geri dönüşüm simgelerini masaüstü ekranında görülmeleri için ekledim. )

 

Bu yazımızda kolay bir şekilde Windows 11 masaüstü simgeleri getirme yöntemini görseller yardımı ile anlatmaya çalıştım umarım faydalı bir içerik olmuştur. Eğer bu konuda sorun yaşıyor veya talimatları takip etseniz dahi getirememişseniz yorumlara yazmanız durumunda yardımcı olmaya çalışabilirim. Şimdiden kolay gelsin. 

Eğer Windows 10 kullanıyorsunuz ve masaüstü simgelerini ekleyememişseniz bunun için hazırladığımız diğer yazımızı inceleyebilirsiniz. Windows 10 masaüstü simgeleri ekleme yazımızın bağlantısını aşağı bırakıyorum.

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]https://www.nedir-bu.com/windows-10-masaustu-bilgisayar-simgesi-nasil-eklenir-%f0%9f%92%bb/[/box]

Sıkça Sorulan Sorular

Windows 11 masaüstü simgeleri nerede?

Ayarlar altında kişiselleştirme içerisinde tema sekmesi altında masaüstü simge ayarları penceresine ulaşabilirsiniz.

Masaüstündeki simgeleri nasıl geri getirebilirim?

Her Windows sürümünde farklılık gösterse de gelen olarak ayarlar bölümünde bulunan kişiselleştirme altında bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu