Web 2.0 Araçları

Chatterpix Nedir , Nasıl Kullanılır Görsellerle Anlatım

Chatterpix bir diğer adıyla chatterkid uygulaması nedir , nasıl kullanılır ve avatar nasıl konuşturulur sorularına cevap vermeye çalışacağım. Ayrıca bu yazımda alternatif uygulamalardan da bahsetmek istiyorum. Hazırsanız yazımıza başlayalım.

Chatterpix Hakkında

Kimler Kullanabilir ? Her yaş grubuna uygun.
Chatterpix formlar Ücretli mi? Ücretsiz bir araçtır.
Üyelik gerekli mi? Uygulamayı yüklemeniz gerekmekte.
Uygulamanın desteklediği diller hangileri? Tüm dilleri desteklemektedir.

Chatterpix Nedir ( Ne Demek ) ?

Chatterpix galeriden eklediğiniz yada o an için fotoğraf çekip oluşturduğunuz resimleri konuşturmanıza yardımcı olan eğlenceli videolar hazırlamanıza yardımcı olacak bir web 2.0 aracıdır.  Ücretsiz bir cep telefonu uygulaması olan Chatterpix play store yada apple store dan kolayca indirebilirsiniz. Uygulama mağazalarındaki ismi Chatterpix kids duck duck moose dır.

Uygulamada hazırladığınız içerikler küçük yaş grupları için daha uygun olacaktır. Bu uygulama sayesinde öğretmek istediğiniz konu  ya da kazanımları videolarla seslendirerek öğrencilere izletebilirsiniz. Bu sayede hem eğlenip hem de kalıcı öğrenmenin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Uygulamanın kullanım alanlarından bir diğeri de etwinning projelerinizde kullanılmasıdır.

Chatterpix Nasıl Kullanılır ?

Öncelikle aracımız bir cep telefonu uygulaması olduğu için play store dan yada apple store dan yüklemeniz gerekmektedir. Uygulamayı kurduktan sonra chatterpix girişi yapıyoruz. Saha sonra resimde görülen ekran karşımıza gelecektir.

chatterkid kullanımı
chatterkid kullanımı
 1. Bu ekranda 1 nolu bölüm videomuzu hazırlamak için kullanacağımız bölümdür. 2 nolu bölüm daha önce yaptığımız çalışmaların bulunduğu galeri bölümüdür. Biz 1 nolu bölüm e tıklayarak işlemlere devam edebiliriz.
  chatterpix-galeri-resim-ekleme
 2. Yukarıdaki ekranda normalde fotoğraf çekme bölümü gelmektedir. Ben daha önceden Bitmoji uygulamasında hazırladığım avatarımı hazır resim ekleme bölümü olan 1 nolu sekmeden ekledim. Eğer sizin de hazırladığınız bir resim varsa bu şekilde yapabilirsiniz. Ya da 2 nolu yerden fotoğrafınızı çekerekbilir ve  üst kısımda bulunan next butonu ile adımlara devam edebilirsiniz.

  chatterpix-kids-duck-duck-moose-nedir
  chatterkids-duck-duck-moose-nedir
 3. Seslendirme ekranı bir sonra ki aşamada karşımıza gelecektir. Bu ekranda resmimizde ağız hareketi için bir konum belirlemeli ve kayıt butonuna basmalıyız. Üçten geriye doğru sayıp kayıt işlemi başlayacaktır. Ayrıca bu ekranda kontrol amaçlı yaptığınız çalışmayı dinleyebilirsiniz veya tekrar kaydedebilirsiniz.
 4. Bir sonraki ekranda düzenleme bölümü gelecektir. Bu sayfada yazı yazabilirsiniz, görünümünü değiştirebilirsiniz ve çıkartmalar ekleyebilirsiniz. Bu düzenlemeleri de tamamladıktan sonra next butonu ile bir sonraki sayfaya geçebilirsiniz.chatterkid-kaydetme-ekranı
 5. Artık son aşama olan kayıt bölümüne geldik. Bu ekranda da sağda bulunan kayıt butonuna basarak videomuz cep telefonumuza kaydolacaktır.

Avatar Konuşturma Nasıl Yapılır?

Kendinize bir avatar yapıp chatterpix programında konuşturmak isterseniz Bitmoji uygulamasını da telefonunuza kurmanız gerekmektedir. Bitmoji de oluşturduğunuz avatarı galeriye kaydedip oradan da chatterpix e aktarıp seslendirme yapabilirsiniz.

Avantajları ve Dezavantajlar Nelerdir ?

Avantajları

 • Ücretsiz bir uygulama olması.
 • Kullanım kolaylığı.
 • Cep telefonuna kolay kurulum.

Dezavantajları

 • Daha farklı animasyonlarda hazırlama imkanı sunabilirdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu