Dizi Film Konusu

The End Of The F *** ing World ( TEOTFW ) Konusu Oyuncuları

Bir İngiliz kara komedi dizisi olan The End Of The F***ing World dizisinin konusu ve oyuncuları oldukça etkileyici ve eğlenceli. Teotfw dizisi Charles Forsman’ın grafik romanına dayanarak çekilmiş, üstelik tam bir İngiliz havası estiriyor. Ancak bu hava klasik kabarık etekli ya da asilzadeli bir balo salonu havası değil. Alyssa konuşurken esen havadan bahsediyorum. İngiliz aksanı seviyorsanız Alyssa’nın tarzını seveceğinize eminim.

Teotfw ilk sezonu 2017 de Channel 4  ve All 4 kanallarinda yayınlanan dizi şimdilik 8 ‘er bölümlük iki sezondan oluşuyor. Alyssa ve James ‘in yol hikayesini anlatan dizi 20 dakikalık bölümleriyle çerez niyetine izleyebileceğiniz akıcı bir hikayeye sahip.

the-end-of-the-f-ing-world-konusu-teotfw
the-end-of-the-f-ing-world-konusu-teofw

The End Of The F***ing World Dizisinin Konusu Nedir ?

Dizide Alex Lavther ‘in canlandırdığı James sosyopat ve içine kapanık bir karakter. Çocukluğundan beri pek çok hayvana zarar vermiş ve artık tek düşündüğü daha büyük bir iş yapmak. Okulda genellikle yalnız takılan James ‘in hayatı bir gün yemekhanede yanına Alyssa ‘nın oturmasıyla bir anda bir maceraya dönüşüyor.

Kendisine kurban arayan James, kendini Allyssa ile birlikte evden kaçarken buluyor. Jessica Barden ‘in canlandırdığı Alyssa üvey babasından ve sorunlu annesinden kaçıp babasına gitmek için James ‘i ikna etmiştir ancak yola düştüğü kişinin çarpık karakterinin farkında değildir. James Alyssa ‘nın güvenini kazanmak için ona aşık numarası yapmaya karar verir. Bu arada sürekli en büyük işi olarak seçtiği genç kızı nasıl ortadan kaldıracağının planlarını yapmaktadır.

the-end-of-the-f-ing-world-konusu-ve-oyuncuları
the-end-of-the-f-ing-world-konusu-ve-oyuncuları

Başlarına gelen pek çok talihsizlikten biri de boş olduğunu düşünerek girdikleri evin sahibinin sorunlu bir profesör oluşu olur. Ev sahibinin aniden eve dönüşüyle işler çığırından çıkar ve James hiç beklemediği bir şekilde birini gerçekten ortadan kaldırmanın nasıl bir duygu olduğunu öğrenir. Bu şok edici durum ona aslında psikopat olmadığını gösterecektir. Üstelik Alyssa ‘ya aşık olmuştur, onun için her şeyi yapabilecek kadar.

İkilimizin maceralarını izlerken kendini bulmak ve birini sevmek hakkında da pek çok şey bulabilirsiniz.

Dizi genellikle diyaloglar üzerine kurulu. Alyssa ve James ‘in iletişimi o kadar doğal ki sizi kendilerine çabucak bağlıyorlar. 1992 doğumlu Jassica Barden ve 1995 doğumlu Alex Lawther dizi boyunca oyunculuklarıyla göz dolduruyor. Nitekim The End Of The F***ing World  imdb ‘den 8.2 gibi hatırı sayılır bir puan almış durumda.

The End Of The F***ing World Dizisinin Oyuncuları

Jassica Barden ( Alyssa )

jassica-barden-alyssa
jassica-barden-alyssa

Jassica Barden 1992 doğumlu bir İngiliz aktrist. Diziyi başından sonuna sırtlayan iki baş rolden biri ve bu işin hakkını veriyor.

Oyuncunun kara mizaha doğal bir yatkınlığı var ve bunu The Lobster filminde de gösteriyor. The New Romantic ve Hanna filmlerinde de rol almış olan Jassica için henüz yolun başında diyebiliriz.

Alex Lewther ( James )

alex-lewther-james
alex-lewther-james

1995 doğumlu İngiliz aktör. Jassica Barden ile birlikte diziyi sırtlamış ve o da işinin hakkını vermiş.

Oyuncu 2011 – 2019 yılları arasında yayınlanan ve Netflix ‘in en çok ses getiren yapımlarından olan Black Mirror  ‘da da rol almış. Black Mirror her sezonunun her bölümü farklı oyuncularla çekilen bir bilim kurgu dizisi. Alex Lewther üçüncü sezonun üçüncü bölümü olan Shut Up and Dance ( Sus ve Dans Et ) ‘ de çıkıyor karşımıza.

Her iki oyuncu da The End Of The F***ing World dizisinin konusunu ve canlılığını ayakta tutacak kadar iyi iş çıkarmışlar.

Naomi Ackie (Bonnie)

naomi-ackie-bonnie-teotfw
naomi-ackie-bonnie-teotfw

Alyssa ve James dışında adını anmadan geçemeyeceğimiz bir karakter varsa o da Bonnie olmalı şüphesiz. Takıntılı bir karakter olan Bonnie kendince harika bir plan yaparak bizim ikilinin peşine takılıyor. Hatta bir süre üçü birlikte yarenlik ediyor ancak Bonnie ‘nin niyeti pek de sevecen değil.

Dizide Bonnie karakterini canlandıran Naomi Ackie 1992 doğumlu bir İngiliz. Onu Star Wars: The Rwalk of the Skywalker filminde  de Jannah olarak izliyoruz.

TEOTFW Dizinin Künyesi

Diziyi izlerken karakterlerin kafasının üzerinde konuşma baloncukları olduğunu hayal edin. O kadar da absürt durmuyor değil mi?

Dizi aslında bir çizgi-roman. Charles Forsman ‘a ait olan çizgi-romanı Charlie Covell senaryo haline getiriyor.

Dizi Chanell 4 yapımı ancak dizi sektörünü neredeyse tekeline alan Netflix ortaklığı ile.

Üçüncü sezonu için henüz resmi bir açıklama yapılmasa da yapımcılar gündemi sıcak tutmak adına olabilir de olmayabilir de tadında demeçler veriyor. Bekleyip göreceğiz.

Kara mizah sevenler ya da kısacık bölümleriyle yormadan izlenecek bir şeyler arayanlar için harika bir seçim bu dizi.

Şimdiden iyi seyirler.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu