Teknoloji

YouGov Nedir ? Anket Doldurarak Para Kazanma Yöntemi

Corona virüsünden dolayı evde kaldığımız, teknoloji aletlerinin elimizden düşmediği bu günlerde yeni arayışlara girip boş vakitlerimde nasıl para kazanabilirim, diye araştırma yapan bir çok insan var. Haliyle bu araştırmaları sonucunda sadece anket doldurma yöntemi ile bile para kazanıldığını bir çok yerden duymuşsunuzdur. İşte bu konuda çalışma yapan bir firma olan yougov firması nedir ve anket doldurarak para kazanma hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

YouGov Nedir ?

Yougov İngiltere’de kurulmuş kayıtlı kullanıcılarından topladığı verileri haber kanallarına içerik üreten bir firma. Yougov firması artık Türkiye’de faaliyet göstermeye başladı ve üye olup sizlerde anketlerine katılabilirsiniz. Yougov firmasına üye olan kullanıcılarına gönderdiği pazar araştırması , gündem de olan konular ve seçimler gibi anketlere verilen cevaplar sayesinde veriler toplamaktadır. Yougov firması bu veriler ile haber kanallarına yada çalıştığı şirketlere bilgiler vermektedir. Türkiye de yeni bir firma olduğu için yougov hakkında bilgi bulmak biraz zor bundan dolayı bizde sadece tanıtım amaçlı bir yazı hazırladık.

YouGov-Neler-Sunuyor-nedir-bu
YouGov-Neler-Sunuyor-nedir-bu

YouGov Neler Sunuyor ?

Yougov resmi sitesinden hiç bir ek koşul olmadan sadece anket doldurarak para kazanılabileceğini belirtmiş. Yada sunduğu ürünlerden alabilme hakkı vermekte. Bu işe girmeyi düşünüyorsanız önce anket şirketlerinin mantığını da bilmek gerekiyor. Çünkü her gün anket çözeyim ve çok para kazanayım gibi bir durum söz konusu olmayacak. Bunu baştan belirteyim. Bu şirketler ile çalışan firmalar anketlerinin güvenirliğini ve hedef kitleye ulaşabilmesi açısından kriterlerine uygun kullanıcılarına anketi yolluyor. Sadece bu kullanıcılar anketi çözüyor ve belirtilen ücreti kazanabiliyor.

Örnek verecek olursak Bebek bezi ile ilgili bir çalışma var bekar kullanıcıya bu soru sormak saçma olacağı için bu anket çalışması size gelmiyor. Bu ve buna benzer durumlar söz konusu. Ama evde durduğumuz ve boş zamanımızın çok olduğu bu zamanda değerlendirilebilecek bir seçenek. Özellikle ek gelir ihtiyacı olan üniversite öğrencileri için bulunmaz bir fırsat.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Tesla Cybertruck Nedir , Fiyatı ve Özellikleri Nelerdir ?

YouGov Puan Sistemi Nedir ?

Yougov firması anketler için belirlediği bir puan sistemi vardır. Bu puan sistemi anket sorularının çokluğu ve zor olması gibi kriterler sayesinden puanlanır. Bu anketlere katılıp puan biriktirerek firmanın belirlemiş olduğu 1500 puanlık ödeme noktasına ulaşarak paranızı alabilirsiniz. Puanlarında birer para karşılığı bulunmaktadır. Eğer istenen ödeme noktası 1500 puan ı tamamlarsanız 30 tl gibi bir ücret kazanmış olursunuz.

yougov-nedir-para-kazanma-nasıl-yapılır
yougov-nedir-para-kazanma-nasıl-yapılır

Yougov Avantajları Nelerdir ?

  • Ödül sistemi ile kazanç elde etme
  • Farklı tarzlarda kolay anketler sunması
  • Mobil cihazlara uygun bir sisteminin olması
  • Üyelik sisteminin ücretsiz ve basit olması
  • Banka hesabına ödeme yada anlaşmalı kuruluşlara ödeme imkanı sunması

Anket Doldurarak Para Kazanma

Anket doldurarak para kazandıran bir çok firma bulunmakta bunların arasında Türk firmalarda var bu konuda bir gelir elde etmeyi düşünüyorsanız, ayrıntılı bir araştırmaya girmenizi öneririm. Çünkü boş zamanınızı değerlendirip para kazanmak için emek verip hiç bir şey kazanmayabilirisiniz.

Son olarak belirtmeliyim ki para kazanma yöntemi olarak hiç bir anket firmasını kullanmadım burada ki yazılar sadece bilgi verme amaçlıdır. Denemek sizin şahsi kararınıza bağlıdır. wikipedia bilgisi isterseniz buraya bakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu