Donanım Yazılım

Fatih Projesi E tab 5 Tablet ve Etab 4 Tablet Özellikleri

Bu yazımızda fatih projesi faz 1 ve faz 2 kapsamında okullara dağıtımı yapılan General mobile e tab 4 ve e tab 5 tablet özellikleri hakkında tablo halinde bilgiler vermek istiyorum.

Fatih Projesi E tab 4 Tablet Özellikleri

Fatih projesi faz1 kapsamında okullara akıllı tahta takılırken bir yandan da öğretmen ve öğrencilere general mobile e tab 4 tabletler verilmişti. Dağıtımı yapılan bu tabletlerin özelliklerini bir tabloda paylaşmak istiyorum. 

İşlemci Quad core işlemci 
Ram 1 GB Ram
Bağlantı türü Wifi
Ekran Boyutu ve türü 10.1 inc IPS ekran
Depolama alanı 16 GB
İşletim Sistemi Android
Pil Kapasitesi 7000 mah
Kamera özellikleri 2 mp
Ek özellikler Harici klavye

Etab 4 tabletlerin şuan için yeni bir android sürümü bulunmamaktadır. Bu yüzden de eba canlı derslerde kullanmanız mümkün gözükmemektedir. Fakat özelliklerinden bahsedeceğim etab 5 tabletlerin güncel bir android sürümü bulunmaktadır. Bu konudaki bilgiyi yazımında devamında bulabilirsiniz.

fatih-projesi-e-tab-5-tablet-özellikleri
fatih-projesi-e-tab-5-tablet-özellikleri

Fatih Projesi E tab 5 Tablet Özellikleri

Fatih projesi faz 2 kapsamında okullara akıllı tahta kurulumu sırasında yine öğretmen ve öğrencilere general mobile e tab 5 tabletleri dağıtıldı. Dağıtımı yapılan bu tabletler bir önceki versiyona göre daha gelişmiş özellikler sunmakta ve daha kararlı bir kurulum yapısına sahipti. E Tab 4 tabletlerle birlikte verilen harici klavye bu sürümde verilmemiştir. Bu tabletin özelliklerini tablo halinde paylaşacak olursak.

İşlemci ve Ekran işlemcisi ARM Cortex-A7 işlemci — Mali 450
Ram 2 GB Ram
Bağlantı türü Wifi
Ekran Boyutu ve türü 10.1 inc IPS ekran
Depolama alanı 32 GB
İşletim Sistemi Android 4
Pil Kapasitesi 7500 mah
Kamera özellikleri Ön kamera 2 MP Arka kamera 5 MP
Ek özellikler Harici klavye bulunmamaktadır

Bu tabletin diğer tabletten kurulumu daha kolay olması ve e tab 5 tablete android 5.1 kurulması sayesin de uzaktan eğitim sürecinde çok faydalı olmuştur. Eğer sizin de eliniz de etab 5 tablet varsa android 5.1 kurulum yapmak istiyorsanız sitemizde bulunan yazıdan bilgi alabilirsiniz.

[box type=”note” align=”aligncenter” class=”” width=””]https://www.nedir-bu.com/e-tab-5-android-5-1-yukleme-adimlari/[/box] 

Android 5.1 kurdunuz ve sorunlar yaşıyorsanız Milli Eğitim Bakanlığının bu tablet için sunmuş olduğu android sürümünü de kurabilirsiniz. Bu konuda daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz aşağıda belirttiğim yazımızı inceleyebilirsiniz.

[box type=”note” align=”aligncenter” class=”” width=””]https://www.nedir-bu.com/etab-5-tablet-kurulumu-nasil-yapilir-gorsellerle-anlatim/[/box]

Sıkça Sorulan Sorular

Fatih Tablet Türleri

Fatih projesi kapsamında dağıtılan tablet türleri
1-E-tab 4
2 E-tab 5
tabletlerdir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu