Eğitim

Mebbis Giriş Yapamıyorum 2024

MEBBİS giriş yapamıyorum yada MEBBİS neden açılmıyor ? sorularına yanıt arıyorsanız bu yazımız tam size göre MEBBİS girişi sırasında karşılaşabileceğiniz sorunlara kısa kısa çözüm önerileri sunmak istiyorum.

MEBBİS Nedir ?

Öncelikle MEBBİS nedir bundan kısaca bahsederek yazımıza başlayalım. MEBBİS Milli Eğitim Bakanlığına bağlı personellerin kullandığı bir platformdur. Bu platform sayesinde DYS gibi yazışmaların yapıldığı alt siteye yada e-okul gibi öğrenci takibi sitesine hızlıca ulaşabilirsiniz. Bu iki alt site haricinde diğer alt sayfalar ise ;

 • MEBBİS
 • E-okul
 • MEBK12Panel
 • MEB CBS
 • EBA
 • TEFBİS
 • E-kurs
 • E-Yaygın
 • E-Kütüphane
 • Kısa URL Oluşturma
 • Öğretmen Bilişim Ağı

Daha bir çok alt platform bu ana site girişi ile ulaşma imkânı vermektedir.

İlk açılma amacı öğretmenlerin özlük bilgilerinin takibi için başlayan bu sistem artık bir çok özelliği ile alt siteler sayesinde çok kompleks bir hal almış durumda. Hal böyle olunca da MEBBİS girişlerinde bazı problemlerle karşılaşmakta kaçınılmaz olmuştur. Dilerseniz şimdi bu platforma nasıl giriş yapabilirsiniz ve olası problemlere getireceğimiz çözüm yolları nelerdir bunlardan bahsedeyim.

MEBBİS Öğretmen Girişi Nasıl Yapılır?

MEBBİS e giriş yapmak için https://mebbis.meb.gov.tr/ adresine giderek giriş ekranına ulaşmalısınız. Bu sayfaya ulaştığınız zaman 3 farklı yöntem ile giriş sağlayabilirsiniz. Bu yöntemler;

mebbis giriş yapamıyorum giriş ekranı
mebbis giriş yapamıyorum giriş ekranı
 1. MEBBİS kullanıcı bilgileri ile giriş
 2. E-Devler kullanıcı bilgileri ile giriş
 3. MEB tarafından Android ve İOS mağazalar da bulunan MEB Ajanda uygulamasından giriş

Bu yöntemlerden biri ile MEBBİS platformuna ulaşabilirsiniz.

MEBBİS Giriş Yapamıyorum ?

Genel itibari karşılaşacağınız bu sorunun kaynaklarından bir çoğu sizin bilgisayar ve internet alt yapınızdan kaynaklı olacaktır. Fakat dönemsel bazı yoğunluklardan kaynaklıda MEBBİS platformunun açılmadığı zamanlar olmuştur. Karşılaşabileceğiniz bu sorunlardan bir kaçını kısaca açıklayacak olursak.

MEBBİS Giriş Yapamıyorum Çözüm Öneriler

1- Tayin Nedeni ile kaynaklanan hatalar

Genelde kullanıcı bilgileri ve giriş bilgileri tayin olsanız dahi değişmese de, bazı zamanlar MEBBİS ve alt uygulamalarında bu tip hatalar almanız olası olacaktır. Bunun için yapmanı gereken kurum müdürlüğünüze başvuru yapıp sistemde bulunan bilgilerinizi güncellemeniz yeterli olacaktır. Yada şifremi unuttum sekmesini kullanarak yeniden şifre istemek mantıklı olacaktır.

2- İnternet alt yapınızdan kaynaklı hatalar

Anlık yaşayabileceğiniz bu durumlar sanki internet varmış ve sistem gelmiyor gibi gözükebilir fakat o an için internet koptuğundan siteye ulaşamıyor olabilirsiniz. Modeminizi resetlemek yada başka bir internet alt yapısını kullanmak mantıklı olacaktır.

3-Güvenlik Uygulamalarından kaynaklı hatalar

Kullandığınız güvenlik uygulamalarını geçici olarak kapatarak deneyebilirsiniz. Çok düşük bir olasılık olsa da denemekte fayda var.

4-Bölgesel internet sorunları kaynaklı  hatalar

Bu durumda yapılacak pek bir şey bulunmamaktadır. Bunun için yine alternatif bir internet alt yapısını tercih ederek çözüm bulmaya çalışabilirsiniz. 

5-Alternatif Giriş Yöntemi

Eğer MEBBİS giriş bilgileri ile sisteme giremiyorsanız bu durumda E-devlet yada MEB Ajanda uygulamaları sayesinde de giriş yapabilirsiniz. Bu sayede hangi giriş yönteminde sorun olduğu test edip bu konuda çalışmalar yapabilirsiniz.

telefondan mebbi̇s 'e giremiyorum
telefondan mebbi̇s ‘e giremiyorum

Telefondan MEBBİS ‘e Giremiyorum

Telefondan yada diğer cihazlardan arama motorları kullanarak girmeye çalıştığınız bazı zamanlar linklerde sorun olabiliyor. Bundan dolayı da Telefondan MEBBİS e giremiyorum sorunu ile karşılaşan kullanıcıların sayısı artıyor. Bunun için yapmanız gereken MEBBİS ana sayfa link ini dikkatlice yazarak siteye ulaşmaktır. Yada bu link i sık kullanılanlara ekleyerek daha sonra bu tip sorunlarla karşılaşma olasılığınızı azaltabilirsiniz.

MEBBİS e giriş yapabilmek için : https://mebbis.meb.gov.tr/  adresine kullanmanız gerekmektedir.

Bilgisayardan MEBBİS ‘e Giremiyorum

Telefonlarda karşılaşılan Google aramasında yada diğer arama motorlarında yapılan aramalarda bizi sunulan link te oluşan sorunlardan giriş problemi ile karşılaşılabilir. Bunun için yapmanız gereken en kestirme çözüm MEBBİS bağlantısını doğru olarak kullanmak olacaktır.

https://mebbis.meb.gov.tr/

MEBBİS giriş yapamıyorum başlıklı yazımızın sonuna geldik umarım faydalı bir içerik olmuştur. Anlattığımız çözüm yöntemlerinden farklı çözümleri yada karşılaştığınız sorunlar varsa yorumlar kısmına yazarak yardımcı olmaya çalışabiliriz. 

Sıkça Sorulan Sorular

Mebbis e kimler girebilir?

Milli Eğitim Personelleri bu alt yapıyı kullanmaktadır.

Mebbis Personel giriş nasıl yapılır?

MEBBİS ana sayfasına gelip kullanıcı bilgileri , edevlet bilgiler ve MEB ajans uygulaması kare kod ile siteye giriş yapabilirsiniz.

Object reference not set to an instance of an object. Hatası Çözümü

Arama motorloru kullanılarak yapılan aramalarda mebbis link i tam doğru çıkmayabiliyor. Bundan  dolayıda girişte problem yaşanabiliyor. Bu sorunun en kolay çözümü doğru mebbis link i giriş yapmak bu da:

https://mebbis.meb.gov.tr/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu